Граничний термін реєстрації ПН/РК припадає на вихідний — як бути?

Поділитись

Прийнято постанову, що узагальнює порядок реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у випадку, коли граничні терміни їх реєстрації припадають на вихідні та святкові дні.

21.04.2021 на засіданні Уряду затверджено постанову «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», проєкт якої з’явився ще восени 2020 для приведення Порядку  у відповідність до законів України від 05 жовтня 2017 року №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України».

Що змінилося?

Нова постанова вносить перелік змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних. Зокрема, проєктом передбачено:

  • запровадження єдиного узагальненого для порядку реєстрації ПН та РК у вихідний чи святковий день, у випадках, якщо на ці дні випадають граничні строки реєстрації ПН та РК. В такому разі ці дні слід вважати операційними.
  • крім того, постанова приводить текст Порядку у відповідність до чинного законодавства, замінюючи слова «електронний цифровий підпис» та «ДФС» на актуальні терміни «кваліфікований електронний підпис» і «ДПС».

Внесені зміни будуть чинними від дня опублікування постанови.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті