КЕП для роботи з ПРРО

Поділитись

Як зараз отримати е-підписи для роботи з ПРРО? Як відбувається реєстрація КЕП для ПРРО в контролюючому органі? Які є види е-підписів для роботи з програмним РРО — читайте тут.

Відповідно до Закону України від 20.09.2019 р. № 128-IX для роботи з програмними  РРО необхідний кваліфікований електронний підпис.


Види е-підписів для роботи з програмним РРО


Щоби відкрити, закрити зміну чи відправити електронні чеки на фіскалізацію необхідний підпис уповноваженої особи (касира), або підпис печатки з номером (печатка каси). Для отримання сертифікату печатки з номерами не обов’язково мати фізичну печатку.

Для прикладу розглянемо таку ситуацію: у підприємства є одна каса і п’ять касирів, які позмінно на ній працюють. Можливі два варіанти організації роботи касирів з  КЕП для роботи з програмним РРО:

  • потрібно отримати підписи на всіх касирів, тобто 5 КЕП з різними ПІБ, щоби кожен касир мав змогу зі своїм КЕП відкрити/закрити зміну на  цій касі.
  • організація  отримує один підпис печатки для каси, і тоді будь-який касир  використовує саме цей сертифікат при роботі з програмним РРО.

Електронні підписи касирів та печаток мають бути обов’язково зареєстровані у контролюючому органі.


Як отримати е-підписи для роботи з ПРРО?


Для отримання кваліфікованого сертифіката касира чи номерної печатки необхідно звернутися до центру зі стандартним пакетом документів для отримання КЕП. Процедура генерації заявок на сертифікат для роботи з ПРРО наразі нічим не відрізняється від звичайної генерації  заявок для підприємства.

Тобто,  КЕП електронної печатки для ПРРО — це звичайна печатка  організації з номером, а КЕП уповноваженої особи (касира) — це звичайний  сертифікат ФОП, керівника, співробітника чи бухгалтера.


Як відбувається реєстрація КЕП для ПРРО в контролюючому органі?


Необхідно створити Повідомлення  J(F)1391801, дану форму ви можете знайти у розділі РРО — Реєстр  документів РРО, та в табличній формі вказати всіх наявних уповноважених  осіб чи всі наявні електронні печатки.

При внесенні сертифікату відповідальної особи обов’язково необхідно зазначити «Тип підпису» — це може бути касир або старший касир. Ці типи мають різні повноваження, наприклад, старший касир може закрити зміну замість касира, якщо той за якихось обставин не може це зробити самостійно.

Якщо необхідно анулювати підпис касира чи електронної  печатки, що використовувалася для фіскалізації, слід у цьому Повідомленні в полі «Тип підпису» вказати «припинення роботи». Таке повідомлення підписує тільки керівник своїм підписом, проте слід звернути увагу, що підпис керівника має бути обов’язково зареєстрований в ДПСУ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті