Код фізособи у єдиному звіті вказано невірно. Чи буде штраф?

Поділитись

На час карантинних обмежень прийнято рішення не накладати фінштрафи у разі помилково поданого ідентифікаційного коду в Єдиному звіті. Проте адмінштрафи ніхто не скасовував. Розповімо як правильно і в найкоротші терміни виправити неправдиві відомості у звіті.

Про фінштрафи

Нагадуємо, що штраф за неправильно вказаний “Реєстраційний номер облікової картки платника податків у звітності (чи серія, номер паспорта)” складає 1020 грн.

Вирішено не накладати штрафи за таку неточність упродовж карантину. Станом на сьогодні це період з 1.03. 2020 г по 30.09.2021. Якщо термін обмежень продовжать, то граничним днем карантину буде останній день місяця, в якому ще діятимуть карантинні обмеження.

Штрафи не застосовуватимуться і після завершення карантину, якщо неправильні дані або помилки у звітності з’явилися по причині перерахунку податковим агентом доходів і ПДФО. Це обумовлено п. 119.1 і п. 169.4 Податкового Кодексу.

Згідно п. 119.3 Податкового Кодексу штраф не накладається навіть після закінчення карантину, якщо помилка виявлена і виправлена самим платником або податковим агентом. Підлягають штрафуванню тільки ті випадки, коли податківець, оброблювальний ваш звіт не виправить неточність впродовж 30 календарних днів з дня вступу повідомлення.

Про адмінштрафи

І все б непогано, але адміністративні штрафи з приводу неправильного подання в Об’єднаній звітності ідентифікаційного коду як і раніше діють. І ДПС про це не перестає нагадувати. У Кодексі адміністративних правопорушень (п. 165-1) за це загрожує 510-680 грн. адмінштрафу.

Як виправити помилково поданий код?

Скоректувати “Неприбуткові” відомості, до яких відноситься ідентифікаційний код можна якщо подати “Звітний новий” (в межах термінів подання звітності) або “Уточнюючий”, – після граничних термінів подачі.

Ідентифікаційний код фізичної особи фіксується в Об’єднаному звіті зазвичай в додатках окрім кодів керівника та головного бухгалтера вказаних наприкінці кожної частини звіту.

Але для виправлення даних потрібно подавати знову основну частину звіту – податковий розрахунок, який повинен бути порожнім. Вже до нього йдуть додатки з виправленим кодом.

Додаток 4 ДФ редагується по-іншому

У розділі 1 для виправлення потрібно заповнити два рядки, які вказують на неправильну інформацію і вносять вірну.

Перший рядок містить колишні відомості (правильні та неправильні). Не забудьте в графі 10 вказати «1» – рядок на видалення. В іншому рядку пишемо правильні відомості, а в графі 10 не забудьте вказати «0» – рядок на заповнення.

У додатку 1, помилка виправляється як зазначено вище, з тією відмінністю, що замість 10 графи, в таблиці використовується графа 25 (коригуємо також мітками 1 і 0).

У додатку 5 код виправляється так само, а замість графи 10 заповнюємо графу 20.

ВАЖЛИВО: заповніть правильно дані Ідентифікаційного коду фізичної особи в «зарплатної» звітності. Помилкою може бути зараховані не тільки неправильні дані номера, але і не коректне їх занесення в форму.

Графа “Реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або серія та номер паспорта” заповнюється зліва направо без пропусків. Мінімальна кількість символів – 8.

Не потрібно ставити нулі в порожніх графах в разі відсутності інформації про серію паспорта.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті