Коли складати акцизну накладну

Поділитись

З 1 липня 2019 року наберуть чинності зміни до ПКУ в частині складання акцизних накладних.

З цієї дати платники податку будуть зобов’язані скласти в електронній формі акцизну накладну за наступних умов:


  • при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок;
  • при ввезені пального або спирту етилового на умовах, визначених ст. 229 ПКУ;
  • при реалізації пального або спирту етилового.

Акцизні накладні складаються в електронній формі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та реєструються в ЄРАН.


Стаття 229 ПКУ визначає, у якому випадку в скількох примірниках складати акцизні накладні:


  • Для ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі — імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі — виробник) — у двох примірниках. Перший примірник подається до контролюючого органу (векселедержателя) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається до контролюючого органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.
  • Для ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, з метою використання їх як сировини в хімічній промисловості виробник оформляє податковий вексель у трьох примірниках. Один примірник подається контролюючому органу за місцезнаходженням виробника, другий – контролюючому органу за місцем митного оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку.
  • Для ввезення на митну територію України нафтопродуктів з метою використання їх в якості сировини у хімічній промисловості виробник оформлює податковий вексель у трьох примірниках. Один примірник подається контролюючому органу за місцезнаходженням виробника, другий – контролюючому органу за місцем митного оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку.
  • Для ввезення на митну територію України легких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану з метою використання їх в якості сировини у виробництві етилену виробник етилену оформлює податковий вексель у трьох примірниках. Один примірник подається контролюючому органу за місцезнаходженням виробника, другий — контролюючому органу за місцем митного оформлення зазначених товарів, третій залишається платнику податку.

Пунктом 231.6 ст. 231 ПКУ уточнено строки реєстрації акцизних накладних в ЄРАН.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті