Лікарняний під час дистанційної роботи

Поділитись

Наразі поняття «дистанційна робота» нормативними актами не визначено, тож її слід оформлювати, як надомну роботу.

Карантин змусив багатьох роботодавців змінити умови праці, обираючи нові форми її здійснення.  У зв’язку з цим прийнято Закон України від 17.03.2020 р. № 530-ІХ (далі – Закон № 530), в якому прописана можливість роботи з дому, розширюються повноваження для роботодавців у частині встановлення режиму роботи підприємств.


Підпункт 1 п. 2 розд. II «Прикінцеві положення» Закону № 530 передбачає, що роботодавець може доручити працівникові,  в тому числі держслужбовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку. При цьому порядок виконання завдань врегульовано виключно внутрішніми правилами підприємства, і якщо буде визначено, що робота може виконуватися дистанційно.

Додаткові умови дистанційної роботи для держслужбовців можуть визначити правила внутрішнього службового розпорядку в державному органі (наказ Національного агентства України з питань державної служби від 13.03.2020 р. № 39-20).


При дистанційній роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, правила внутрішнього трудового розпорядку на них не поширюються і оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу.


Таким чином, на працівників, які виконують роботу дома, «дистанційників» в повній мірі поширюється законодавство про працю з урахуванням специфіки та особливостей застосування дистанційного режиму роботи, які обумовлюються у трудовому договорі. Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Отже, якщо роботу вдома було оформлено з урахуванням встановлених законодавством норм, то працівник є застрахованою особою у розумінні Закону № 1105 і підлягає соціальному страхуванню, та має право на відкриття лікарняного та його оплату на загальних умовах – як і решта працівників. Право на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи, включаючи час випробування та день звільнення.


Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455, не містить заборони видавати лікарняні працівникам-надомникам.

Працівник має право наполягати на оформленні листка непрацездатності.

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті