Маєте сумнівні доходи? Приготуйтесь сплачувати податки по-новому

Поділитись

У Мінфіні розпочато підготовку законопроєкту про оподаткування доходів, джерела яких не є визначеними.

Документ готується сумісно із ДПС. Після його затвердження податкова зможе застосовувати «Непрямі методи контролю» до сумнівних доходів українців.

Як визначатимуться сумнівні доходи?

В Міністерстві фінансів роз’яснили, що цим законом податкова отримає повноваження порівнювати фактичний спосіб життя фізосіб з інформацією про отримані ними доходи та сплачені з них податки.

Якщо фізична особа здійснює покупку дорогого майна, наприклад авто класу преміум, і при цьому офіційно отримує зарплату у розмірі мінімальної, то ДПС вправі перевірити походження грошей. У випадку неспроможності особи пояснити звідки гроші на дорогий актив, їй треба буде сплатити податок з суми, витраченої на це авто.

Хто і в якому розмірі буде платити податок на сумнівні доходи?

Згідно з поясненнями Мінфіну, після прийняття закону, очікується суттєвий ріст сплати ПДФО та ВС, які будуть нараховані на неперевірені доходи в розмірі: 18% та 1,5%.

А це значить, що громадянину у випадку набуття покупок на доходи без квитанції про сплату податків, треба буде внести до 20% вартості набутого майна.

ВАЖЛИВО: Перевірці підлягають фізичні особи – платники податків різного рівня доходу. Особам, які візьмуть участь в “податковій амністії”, сплата податків за придбані цінні активи не загрожує.

Яка ціль нововведень?

Документ входить до пакета Законів про “податкову амністію”, що набуває чинності вже 1 вересня поточного року. Він має бути впроваджений протягом 9-ти місяців після головних “амністійних” Законів і розрахований на посилення контролю за задекларованими доходами.

Вважається, що ця законодавча ініціатива буде спонукати фізосіб активніше декларувати незареєстровані раніше статки протягом 9 місяців після старту “податкової амністії”.


Втім щодо долі законопроєкту про сумнівні доходи в Верховній Раді, лунає багато різних думок. Знайдеться чи ні серед законодавців потрібна кількість голосів поки що невідомо. Цілком можливо, що проєкт так і залишиться невдалою спробою стимулювати громадян до участі в “податковій амністії”.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті