Можливості модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Поділитись

У сільськогосподарських підприємствах широко використовується автотранспорт та сільгосптехніка.

Процес автоматизації цього розділу є надзвичайно важливим для бухгалтерської та адміністративної служб. Тому в програмному продукті BAS АГРО Бухгалтерія виділено окремий розділ Автотранспорт, що враховує різні можливості ведення використання транспорту на агропідприємстві.

Цікавить придбання модуля Автотранспорт? Заповніть заявку нижче і наші консультанти продемонструють вам усі можливості програми абсолютно безкоштовно!

Документи та довідники, які входять в цей розділ можна побачити на наступному малюнку.

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

Довідники, необхідні для роботи з цим розділом

Перед початком ведення обліку руху палива необхідно в Настройках параметрів обліку (Адміністрування – Сервіс – Налаштування параметрів обліку (ІН-АГРО) на закладці «Транспорт» вказати склад, на якому буде враховуватися паливо в баках.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Як завжди, роботу в програмі з розділом “Автотранспорт” слід розпочати по заповненню всіх необхідних довідників. Розпочнемо з довідника “Основні засоби”, якщо основний засіб є транспортним засобом необхідно встановити відповідну позначку і вибрати модель автотранспорту.

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

Довідник “Марки і моделі” містить перелік марок автомобілів, що використовуються підприємством. Для кожного елемента довідника необхідно заповнити Найменування елемента довідника (модель техніки), вид техніки(може приймати наступний вигляд: автотранспорт, сільгосптехніка, агрегат, причіп), тип техніки і найменування палива, яке використовується даною моделлю.

Важливо! Транспортний засіб може використовувати декілька типів палива, це зазначається в довіднику “Марки та моделі”.

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

Кнопка «Заповнити» дозволяє заповнити реєстр відомостей “Транспортні засоби” або «Сільгосптехніка» залежно від марки техніки. Регістр відомостей «Транспортні засоби» містить наступну інформацію:

 • водій;
 • технічні дані (вантажопідйомність, технічний паспорт, номер двигуна та інші);
 • норми і надбавки (відображає норми, призначені для списання палива);
 • документи реєстрації.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

У регістрі “Сільгосптехніка” міститься основна інформація про технічний стан транспорту.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Важливо також заповнити довідник “Технологічні операції”, де міститься інформація про перелік основних видів робіт, які виконуються технікою.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Для кожного елемента довідника “Технологічні операції” заповнюється відповідний регістр:

 • види робіт сільгосптехніки;
 • види робіт ручна праця;
 • види робіт автотранспорту.

Регістр містить всю необхідну інформацію для розрахунку норм щодо списання пального і норм по виробітку техніки, нарахування зарплати співробітників.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Документи, передбачені підсистемою «Автотранспорт»

В програмі BAS Бухгалтерія АГРО облік транспорту поділяють на два види: вантажний автотранспорт і сільгосптехніка.

Подорожній лист вантажного автомобіля

Облік вантажного автотранспорту ведуть в подорожньому листі вантажного автомобіля. У даній конфігурації розроблений документ «Подорожній лист вантажного автомобіля». Він призначений для відображення таких операцій:

 • заправка транспорту паливно-мастильних матеріалів;
 • списання ПММ за нормою і понаднормово по кожному рейсу;
 • випуск готової продукції (тонно-кілометрів або кілометри);
 • розрахунок зарплати водіїв.

Заповнення цього документа доцільно розпочати з вибору автомобіля, дозволить автоматично заповнити поле “Водій”, при необхідності його можна змінити.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Якщо документ заповнюється не за один день, то необхідно встановити прапорець «Зведений подорожний лист». При цьому в табличній частині документа з’явиться додаткова колонка, в якій потрібно вказати дати початку та закінчення технологічних операцій та кількість відпрацьованих днів. В табличній частині заповнюємо технологічну операцію та рахунок, на який списується витрати палива і його аналітика. Також заповнюємо колонки з необхідною інформацією про кількість ходок, тоннаж, відстань, пробіг з вантажем, відпрацьовано годин та інше. Сума заробітної плати розраховується автоматично на підставі даних регістрів, що були внесені раніше.

Можливості Модуля Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

На закладці «Паливо» в таблиці «Паливо видано» вкажіть склад заправки, паливо і його кількість, видане за обраний період. Пальне, яке було витрачено за фактом, записуємо в нижній таблиці самостійно.

При виконанні господарських операцій можлива ситуація коли відбувається перевитрата пального. Відобразити перевитрату можна на окремому рахунку. Для цього необхідно встановити прапорець «Виділити перевитрати пального» і вказати рахунок списання витрат.

Подорожній лист сільськогосподарської техніки

Звичайно, куди ж без тракторів та комбайнів на сільськогосподарському підприємстві, для їх обліку передбачено документ «Подорожній лист сільськогосподарської техніки», що дозволяє показати рух паливно-мастильних матеріалів на водія трактора чи комбайна, списання ПММ за нормою та фактом, розрахунок заробітної плати водіїв та помічників.

Заповнюємо для початку поле «Сільгосптехніка», реквізит “Водій” заповнюється автоматично. Всі інші поля заповнюються аналогічно документу “Подорожній лист вантажного автомобіля”, тобто у табличній частині документа вносяться:

 • календарні дні виконання роботи;
 • технологічна операція;
 • рахунок витрат з аналітикою;
 • відпрацьований час.

Реквізити «Норма вироблення», Розцінка – проставляються автоматично з регістрів.

Зарплату помічникові також нараховуємо в шляховому листі. При виборі реквізиту «Є помічник» стає доступною додаткова таблична частина, де можна вказати помічників і відсоток, щодо якого розраховується їх заробітна плата. Для цього документа передбачено наступні друковані форми:

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

Документ “Злив палива”

Цей документ дозволяє списати в обліку пальне з бака транспортного засобу (наприклад, при продажу або сезонній стоянці в гаражі). У шапці документа вказується транспортний засіб-відправник і склад-одержувач. У табличній частині документа необхідно вибрати номенклатуру пального, кількість, рахунок обліку відправника, рахунок обліку одержувача.

модуль Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Документ “Передача палива”

Даний документ відображає передачу пального від одного транспортного засобу – іншому. У шапці документа вказується ТС-відправник і ТС-одержувач. У табличній частині – номенклатура і кількість переданого пального.

модуль Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Звіти по аналізу транспорту та сільськогосподарської техніки

Після введення всіх первинних документів по роботі транспорту та сільгосптехніки, їх роботу можна проаналізувати за допомогою низки звітів, що знаходяться в розділі “Транспорт” підрозділ “Звіти”. Всі звіти мають можливість відбору по різних параметрах, основні з них це період, організація, транспортний засіб та водій.

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

Аналіз видачі пального

Звіт відображає рух ПММ в розрізі техніки і матеріально відповідальних осіб по кожному подорожньому листу. Формування звіту після вибору необхідних параметрів виведення відбувається натисканням на кнопку «Сформувати».

модуль Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Відомість з/п по подорожніх листах

Звіт призначений для отримання даних по відпрацьованому часу, суми основної зарплати, додаткової зарплати та загальній сумі зарплати за дорожніми листами.

модуль Автотранспорт в BAS АГРО Бухгалтерія

Аналіз сільськогосподарської техніки та аналіз автотранспорту

Дані звіти аналізують документ «Подорожній лист сільськогосподарської техніки» та «Подорожній лист вантажного автомобіля» відповідно . Звіт призначений для отримання даних про пробіг, випуск продукції автотранспорту (тоннаж і т/км), витратах на ПММ (за нормою, фактом і відхилення від норми), зарплат водіїв.

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

модуль Автотранспорт в бас АГРО Бухгалтерія

Отже, підсистема “Автотранспорт”, що реалізована в програмному продукті BAS АГРО Бухгалтерія дозволяє автоматизувати найбільш поширенні процеси роботи транспорту на сільськогосподарському підприємстві.

Маєте додаткові запитання по модулю «Автотранспорт»? Поставте їх нашим консультантам під час безкоштовної демонстрації можливостей модуля:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...