Нараховуємо ЄСВ працівнику з інвалідністю – особливості обліку

Поділитись

Як відбувається нараховування єдиного внеску на суму заробітної плати працівнику, який має інвалідність? Пояснюють податківці.

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – роботодавці нараховують ЄСВ на суми зарплати, нарахованої кожній застрахованій особі, за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці». Таку норму визначає пункт 1 частини першої статті 7 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Розмір єдиного соціального внеску для роботодавців визначений в обсязі 22% до бази нарахування ЄСВ, що наведена у статті 7 Закону № 2464. Це визначено в частині п’ятій статті 8 Закону № 2464.

У випадку, коли база нарахування ЄСВ не більша за розмір мінімальної зарплати, встановленої на місяць, за який отримано дохід, суму ЄСВ слід обчислювати як добуток розміру мінімальної зарплати на місяць та ставки ЄСВ.

Наведена норма використовується у разі, якщо найманий працівник перебуває в трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацював усі робочі дні звітного місяця, визначені внутрішнім трудовим розпорядком та графіками змінності.

Вимога стосовно нарахування ЄСВ на заробітну плату або дохід, який не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на місяць, не застосовується до заробітної плати чи доходу особи з інвалідністю, яка працює на підприємстві (в установі, організації, у фізичних осіб), де застосовується ставка 8,41 %.

Єдиний внесок на державне страхування визначений у розмірі 8,41% від бази нарахування ЄСВ для фізичних осіб-підприємців, у тому числі ФОП, що є платниками єдиного податку, та у яких працевлаштовані особи з інвалідністю (ч. тринадцята ст. 8 Закону № 2464).

Відповідно, у випадку, коли розмір заробітної плати особи з інвалідністю, яка працює у ФОП, де застосовується ставка 8,41 %., не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування ЄСВ здійснюється на суму фактично нарахованої заробітної плати такому працівнику.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті