Несвоєчасно подали звітність під час карантину? Про відповідальність у цій статті

Поділитись

Як відбувається застосування штрафних санкцій за неподання чи несвоєчасне подання податкової звітності у період дії карантину?

Штрафи за неподання податкової звітності

 • За неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків)та  іншої звітності, обов’язок подання якої передбачено ПКУ, застосовуються штрафні санкції в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
 • За повторне неподання чи невчасне подання протягом року накладається штраф у розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Такі норми визначені пунктом 120.1 статті 120 ПКУ.

Відповідальність у період карантину

Одночасно пункт 52 1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу України встановлює, що за порушення податкового законодавства, що були вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця включно, у якому закінчується дія карантину на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються.

Винятки:

 1. порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
 2. відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
 3. порушення вимог законодавства в частині:
  • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тюнових виробів, пального;
  • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
  • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Відповідно, за невчасне подання податкової звітності (крім податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати) за податкові (звітні) періоди, але після граничного терміну подання, штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ не застосовуються з 1.03.2020 до останнього дня місяця, в якому скасовано діюкарантину.

У період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ у разі неподання платниками податків податкової звітності (крім податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати) за податкові (звітні) періоди, граничні терміни подання яких припадали на цей період.

У випадку неподання або несвоєчасного подання в період карантину податкової звітності з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати до платників податків застосовуються штрафні санкції передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті