Невчасна виплата зарплати: як заповнити додаток 4ДФ

Поділитись

Податківці на загальнодоступному інформаційному ресурсі ЗІР проінформували, як заповнювати графи 4 та 5 додатка 4ДФ до Розрахунку, якщо заробітна плата виплачується із затримкою, а сума ПДФО перераховується протягом 30 днів від місяця нарахування доходів.

Згідно з підпунктом 168.1.5 пункту 168.1 ст. 168 ПКУ, у випадку, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку, податок, який підлягає утриманню, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773).

Як заповнювати графи додатка 4ДФ до Розрахунку

Відповідно підпункту 2 пункту 4 розд. IV Порядку графи розд. I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору» додатка 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку заповнюються наступним чином:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний період місяць) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу, наведеній у розд. 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» (додаток 2 до Порядку).
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством за звітний період;
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету у звітному періоді;
  • у графі 5а «Сума нарахованого військового збору» відображається сума збору, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
  • у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету.

Податківці наголошують, що у випадку нарахування доходу відображення цього доходу в графі 3а обов’язкове, незалежно від виплати доходу.

Нарахований дохід потрібно відобразити в повному розмірі, без вирахування ПДФО, страхових внесків, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору.

Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в додатку 4ДФ до Розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

Відповідно, в додатку 4ДФ до Розрахунку за лютий відображається заробітна плата, що нарахована у лютому та виплачена в березні, за березень нарахована в березні та виплачена у квітні.

Так само слід відображати податок на доходи фізичних осіб, що перераховується у встановлені терміни до бюджету у наступному місяці, у разі своєчасної виплати заробітної плати.

У випадку, коли виплата заробітної плати відбувається невчасно — у наступному кварталі, то сума фактично перерахованого до бюджету податку відображається у графі 4 «Сума перерахованого податку» та у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» додатка 4ДФ до Розрахунку за наступний квартал.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті