Обираємо електронний підпис для ПРРО

Поділитись

Розглянемо докладніше програмні РРО як зручну альтернативу касовим апаратам та сучасний онлайн інструмент для проведення розрахункових операцій.

Авторизація у програмних РРО проходить за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна отримати у надавача електронних довірчих послуг ЦСК Україна. Крім того, Кабмін постановою від 19 травня № 494 дозволив використання також удосконалених електронних підписів / удосконалених електронних печаток для оформлення розрахункових документів та подання їх на  фіскальний сервер засобами ПРРО. 

Види електронних підписів для ПРРО

Для програмних РРО можуть використовуватись такі види КЕП:

  1. Касир або старший касир — кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис уповноваженої особи
  2. Печатка для ПРРО — кваліфікований електронний підпис печатки або удосконалений електронний підпис печатки підприємства 

Вартість кожного з них складає 166 грн на рік, або — 331 грн за два роки.

Функції електронних підписів для програмних РРО

Використовуючи вищенаведені види електронних підписів, особа, яка здійснює розрахунки за допомогою ПРРО, має можливість:

  • відкриття і закриття зміни;
  • реєстрація електронних чеків на фіскальному сервері; 
  • надсилання Z-звіту;
  • створення чеку-повернення товару;
  • скасування останньої здійсненої розрахункової операції (чек сторнування).

Електронний підпис касира та печатка для ПРРО

Розглянемо основну різницю між е-підписом касира або старшого касира та електронним підписом печатки підприємства, про яку ми згадували раніше.

Електронний підпис касира/старшого касира (уповноваженої особи) видається особисто касиру та є іменним, а отже, закріпленим за конкретним касиром. Такий підпис при роботі з касою може бути використаний виключно його власником, що дозволяє відстежити, який працівник здійснив продаж конкретних товарів.

Натомість електронний підпис печатки підприємства, також печатка для ПРРО є універсальною, оскільки її реєстрація проводиться на саме підприємство. Відповідно, електронну печатку можуть використовувати усі касири, що працюють на підприємстві. Використання цього варіанту є доцільним, коли немає потреби моніторити продаж товарів за касирами. 

Як оформити електронний підпис для ПРРО

Реєстрація електронного підпису в ДПС

Для здійснення реєстрації електронного підпису, що буде використаний для роботи з касами програмних РРО, необхідно заповнити й подати Повідомлення J(F)1391801 до контролюючого органу.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті