Оновлений порядок обліку платників ЄСВ – що зміниться для роботодавця?

Поділитись

Які зміни очікувати роботодавцям щодо порядку обліку платників ЄСВ вже з 8 жовтня? Прийнято Наказ №485.

Міністерство фінансів України внесло зміни до Порядку обліку платників ЄСВ та до положення про реєстр страхувальників.  Відповідний Наказ від 28.08.2021 р. №485 зареєстровано у Міністерстві юстиції 14 вересня 2021 за номером 1202/36824.

Що змінює Наказ №485 щодо обліку платників ЄСВ?

Зазначеним Наказом внесено зміни до:

  • Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 
  • Положення про реєстр страхувальників.

Ці зміни внесені для приведення перелічених документів у відповідність до вимог, наведених у Законах України №2464-VI та №466-IX.

Отже, розглянемо, що передбачають внесені зміни.

Наказом №485 уточнено положення про організацію обліку платників єдиного внеску в органах контролю. Зокрема, встановлено, що процедури обліку платників ЄСВ виконують:

  • органи контролю ДПС, наведені у підпункті 41.1.1 ПКУ;
  • а також державні податкові інспекції, що є структурними підрозділами органів контролю та перелічені у підпункті 41.3 Податкового Кодексу.

Встановлено, що у випадку, коли у складі органу контролю не утворені ДПІ, процедури обліку платників ЄСВ, які мають виконувати такі ДПІ відповідно до оновленого Порядку, має виконувати зазначений орган контролю.

Окрім того, зміни, внесені Наказом №485 до  Положення про реєстр страхувальників, визначають, що до реєстру страхувальників потрібно вносити дані, потрібні для ведення обліку платників ЄСВ, їхніх зобов’язань та сплати єдиного соціального внеску. Необхідними відомостями у цьому разі є:

  • податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб за релігійними переконаннями, що мають про це офіційну відмітку в паспорті);
  • основний вид економічної діяльності, за яким призначено клас професійного ризику — за період до 01.01.2016.

Коли очікувати вступу змін у дію?

Визначено, що Наказ №485 вступить в силу через 10 днів від дати його офіційної публікації. Наказ було офіційно опубліковано у «Офіційному віснику» за номером 75 від дати 28 вересня 2021.

Відповідно, норми, передбачені Наказом №485 вступлять в дію 08.10.2021.

Інші актуальні новини для вас

Інформуємо про такі новини:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті