Отримали незаконно карантинну допомогу 8000 грн.? Відповідальність кримінальна

Поділитись

Карантинна виплата 8 тис. грн., навіть за згодою ПФУ, може спричинити кримінальну відповідальність, якщо ви не мали на неї права за законом. Розглянемо питання на прикладі судового рішення. Нетішинський міський суд Хмельницької обл. прийняв рішення у справі №679/977/21.

Умови отримання карантинних виплат

Як відомо, Законом №1358 гарантується грошова допомога з бюджету застрахованим особам у зв’язку з введенням карантинних обмежень по COVID-19.

Право на виплати мають наймані працівники суб’єктів госпдіяльності з причини втрати частини зарплати через зупинку роботи підчас протиепідемічних заходів в 2021 році. Багато ФОП в цей період призупиняли свою діяльність і зазнали втрат, частково відшкодувати які повинні виплати – 8 тис. грн.

ВАЖЛИВО: Процедура подачі документів допускає оформлення онлайн через портал “Дія”. Виплати можуть бути оформлені протягом усього 2021 року.  Отримувати допомогу можуть у тому числі й ті, хто отримував їх минулого року.


При цьому існує складна процедура верифікації даних. Контроль правдивости відомостей відбувається в Мінцифрової трансформації, ПФУ. Але трапляється, що перевірку проходять ті, хто законного права на допомогу не мають.

Якщо 8 тис. не повертаються в добровільному порядку, то їх повернення допускається рішенням про відшкодування допомоги, яке видається ПФУ. Відзначимо, що це рішення є виконавчим документом.

В чому полягає порушення?

Фізособа, яка обіймає посаду музейного працівника, залишилася під час карантину без роботи. Його організація потрапила під в перелік КВЕД для карантинних виплат. Особою була подана заява на отримання матеріальної допомоги через портал “Дія”. При цьому фізособа продовжувала отримувати заробітну плату включно із карантинним періодом. Попри те, що зарплата виплачувалася з затримкою, права на компенсаційні виплати у музейного працівника не було. ПФУ звернулося до правоохоронних органів і почалася процедура стягнення незаконно отриманої виплати.

Відповідальність

Правоохоронці кваліфікували правопорушення як шахрайство вчинене у великих розмірах із використанням електронно-обчислювальної техніки в мережі Інтернет, що відповідно до положень Кримінального кодексу (ч.3. ст. 190) тягне за собою позбавлення волі від 3 до 8 років. Дії музейного працівника були віднесені до тяжкого злочину відповідно до ст. 12. ККУ

Розуміючи своє становище, громадянин пішов на угоду про визнання провини. За умовами угоди їм була визнана вина і суд, керуючись ст. 75, 76 Кримінального кодексу прийняв рішення позбавити одержувача карантинної виплати від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік. У разі, якщо в цей час громадянином ні буде скоєно протиправних дій, судимість через рік автоматично гаситься.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті