Перенос робочих днів через свята відміняється? Законопроєкт зареєстровано

Поділитись

У Верховній Раді планують відмінити перенесення вихідних та робочих днів у зв’язку зі святами —  зареєстровано законопроєкт № 4597.

Наразі, у відповідності до Закону України “Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України” № 2914, Кабмін має право радити перенесення для працівників з п’ятиденним робочим тижнем вихідних і робочих днів. Такі розпорядження про перенесення днів для створення умов для святкування приймаються Урядом щороку. Зазвичай це перенесення робочих днів після святкових чи неробочих днів на суботи задля раціонального використання робочого часу.

Кодекс законів про працю України встановлює 11 святкових та неробочих днів. У разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день у такому випадку переноситься на наступний після святкового або неробочого.

До прикладу, подібне перенесення робочого дня було рекомендоване цьогоріч з п’ятниці 8 січня на суботу 16 січня. Відповідно, працівники тих підприємств, що дослухались до цих рекомендацій, мали чотири вихідних дні поспіль — з 7 по 10 січня. Цьогоріч Кабінет міністрів радив перенесення також робочі дні на наступних датах:

  • понеділок 23 серпня на суботу 28 серпня;
  • п’ятниця 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

Проте автори законопроєкту вважають, що перенесення робочих днів погано впливає на продуктивність праці та зменшує можливості роботи з інвесторами.

Також зазначається, що перенесення робочих днів спричиняє накопичення вихідних у 4 робочих дні, що на думку авторів законопроєкту знижує трудову мотивацію. Автори пропонують залишити норму Кодексу законів про працю, що визначає перенесення вихідного дня на наступний після святкового або неробочого в разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем.

🎯 Втомилися щомісяця набирати табель обліку робочого часу в Excel? Є готове рішення – спеціальний Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS. ДЕТАЛІ ТУТ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті