ПФУ не має чим виплачувати допомогу 8000 грн. Чи буде додаткове фінансування?

Поділитись

Для виплат одноразової карантинної допомоги 8000 з 19 квітня було подано близько 320 тисяч заявок. Проте у бюджеті закладена сума становила 1,4 млрд, відповідно, виплати отримають лише 175 тисяч громадян.

Який стан виплат допомоги 8000 для бізнесу

Станом на 20 травня 2021 року для виплат допомоги по 8 тисяч гривень фізичним особам-підприємцям та працівникам у «червоних» зонах спрямовано 1,4 млрд гривень. Такі виплати встигли отримати 175 тисяч осіб.

Про це повідомила  прес-служба Пенсійного фонду України та нагадала, що виплати здійснювались на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 № 328 «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Нагадаємо, заявки для отримання допомои бізнесу могли подати ті ФОП та наймані підприємці, чия діяльність за основним кодом відповідала визначеному переліку з КВЕДІВ. Заявки на отримання 8 тисяч гривень компенсації почали приймати 19 квітня. У разі, якщо у регіоні були встановлені обмеження червоного рівня протягом лютого-березня, подати таку заявку слід було до 19 травня через портіл чи додаток Дія. Планувалося, що кошти надійдуть протягом 10 днів від моменту подання такої заявки за умови відповідності умовам надання допомоги та відсутності помилок у заявці.

Чи відомо щось про додаткове фінансування

Станом на 6 травня заявки на компенсацію через карантинні обмеження подали 320 тисяч українців, проте, як бачимо на практиці, запланованих до виплат коштів вистачило лише на половину з поданих заявок.

Наразі немає даних про додаткове фінансування. Закладені у бюджет кошти виплачені, та від прес-центру ПФУ немає інших даних.

Коли не надається карантинна допомога

Одноразова допомога не надається у таких випадках:

найманим працівникам:

  • які працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за усі місяці відповідного кварталу;
  • які працюють у суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява, не включений до переліку видів економічної діяльності;
  • які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;
  • середня заробітна плата яких перевищує 30 тис. гривень на місяць;

ФОПам, які є застрахованими особами:

  • державна реєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява, становить менше трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за шість місяців (крім осіб, які звільнені від сплати за себе ЄСВ). ФОПи-пенсіонери та особи з інвалідністю, яких звільнено від ЄСВ, мають право на одноразову допомогу;
  • основний вид економічної діяльності яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява, не включений до переліку видів економічної діяльності;
  • які є найманими працівниками та фізичними особами — підприємцями одночасно;
  • підприємницька діяльність яких за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань припинена на останній день місяця, який передує місяцю, в якому на території відповідного регіону запроваджені протиепідемічні заходи.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті