Платіж через клієнт-банк. Чи застосовувати РРО?

Поділитись

У індивідуальних консультаціях податківці прокоментували деякі різночитання законодавства з приводу застосування РРО при отриманні платежів безготівково. Еквайринг, “Приват 24”, “Клієнт-банк” – в яких випадках РРО не є обов’язковим? Роз’яснюємо в статті.

Перекази з рахунку на рахунок по номеру IBAN

Покупець оплачує рахунок-фактуру, створену на сайті інтернет-магазину через систему “Клієнт-банк”. ДПС пояснює, що оформляти таку операцію за допомогою РРО не треба.

Податкова прирівнює перерахування по рахунок-фактурі з тими операціями, які здійснюються за участю відділень банку. Цей рух коштів безпосередньо з рахунку на рахунок без процедури еквайрингу, отже немає ознак розрахункової операції.

ДПС також пояснює, що рахунок-фактура включає ідентифікаційні дані про продавця і покупця, а сама операція проводиться за допомогою реквізитів розрахункового рахунку в IBAN. Ще одна причина актуальності пільги по РРО в цьому випадку – повна відсутність при здійсненні операції платіжної картки. У Законі про РРО ця умова чітко прописана.

Відмінності розрахунків через карту і “Клієнт-банк”

Нагадаємо, що платіжна картка – один зі зручних дистанційних банківських сервісів (інструментів), який прив’язаний до банківського рахунку. Вона може бути оформлена як на юридичну, так і фізичну особу. Тобто наявність карти свідчить про наявність банківського рахунку.

А значить вираження “платежі по карті” некоректне, адже це по суті це безготівковий переказ грошей з рахунку на рахунок. Але реєструвати таку операцію через РРО доведеться.

Водночас суб’єкти госп діяльності або приватні особи можуть скористатися “Клієнт – Банком” – провести платіж продавцеві без операції з платіжною карткою. А оскільки такий платіж з використанням реквізитів сторін і у форматі IBAN не вважається розрахунковою операцією, то і РРО можна не використовувати.

Еквайринг і РРО

Якщо оплата здійснюється із застосуванням платіжної системи “LiqPay“, то щоб з’ясувати чи поширюється на цю операцію пільга по РРО, розглянемо точку зору як ДПС, так і НБУ. Регулятор називає системами дистанційного обслуговування “Приват24” і “Ощад24”. А “LiqPay” і “Монобанк” – додатковими сервісами для здійснення оплат.

Закон No1017 – IX від 01.12.2020 р вніс коригування в ст. 9 Закону “про РРО” та дозволив не використовувати РРО для операцій через системи дистанційного обслуговування і/або сервісів переказу коштів.

Виходить, що НБУ допускає пільгу по реєстраторах для операцій з “Приват24”.

Але податківці такий висновок не підтримують. Вони вважають, що використання онлайн-сервісу та платіжних карток/електронних платіжних способів оплати зобов’язують до видачі відповідного розрахункового документа покупцю.

У своїх коментарях співробітники ДПС прирівнюють “LiqPay” до сервісу переказу грошей з використанням електронних платіжних засобів (платіжної картки) і як наслідок зобов’язують застосовувати РРО при отриманні безготівкової плати за купівлю.

Причини відмови LiqPay в пільзі по РРО:

  • прив’язка до платіжної картки (під час оформлення вводиться номер карти, термін дії і CVV код).
  • застосування еквайрингу (гроші поступають до продавця не з рахунку покупця, а від посередника еквайра).

ВАЖЛИВО: РРО для торгівлі в Інтернеті можна обійти. Для цього ФОП 2-4 груп, не повинні перевищувати ліміт 1 млн. 320 тис. грн доходу в рік (220 мімінімальних зарплат за звітний рік)

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті