Програмні РРО: що, кому, коли

Поділитись

З 01.08.2020 року розширено коло платників податків, які зобов’язані застосовувати РРО, а також  запроваджене використання програмних РРО (ПРРО). У цій статті розглянемо, що це таке і кому потрібно використовувати програмні РРО з 2020 року.

Програмний РРО — будь-який комплекс, який реєструє розрахункові операції і кількість проданого товару, незалежно від використовуваного пристрою. Ви можете встановити ПРРО і фіксувати транзакції навіть зі смартфона.


Ключові дати по впровадженню РРО


  • 01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;
  • 01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;
  • 01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2,3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.

Хто з ФОП-єдинників вже зараз повинен використовувати РРО?


У разі перевищення річного розміру доходу в 1 млн. грн. застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.


За Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 р. № 129-IX, з  01.01.2021 по 30.03.2021  ФОПи-єдинники 2–4 групи з обсягом річного доходу до 1 млн. грн. повинні використовувати РРО при таких видах діяльності:

  • реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізація лікарських засобів, виробів медпризначення, надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізація ювелірних та побутових виробів;
  • роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • ресторанний бізнес (зокрема, кафе, ресторани швидкого обслуговування);
  • діяльність турагентств та туроператорів;
  • готельний бізнес (група 55.10 КВЕД);
  • торгівля текстилем (крім торгівлі за готівку на ринках), деталями та приладдям для автотранспорту (за переліками, затвердженими КМУ).

До 01.01.2021 р. умовами застосування РРО для ФОП-єдинників 2–4 групи є:


  • перевищення річного розміру доходу в 1 млн. грн. (незалежно від обраного виду діяльності);
  • здійснення видів діяльності, для яких застосування РРО є обов’язковим (роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів; пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин, торгівля технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту та лікарськими засобами і виробами медичного призначення).

Зверніть увагу, що з 01.08.2020 р. всі суб’єкти господарювання, які торгують підакцизними товарами, у кожному чеку РРО чи програмного РРО перед назвою товару зобов’язані зазначати відповідний код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.


Які юрособи мають право не застосовувати РРО після 01.08.2020?


Юрособи, які мають право не застосовувати РРО, визначені у ст. 9 Закону № 265 —  такі суб’єкти господарювання при розрахункових операціях не застосовують РРО та розрахункові книжки, а також у Переліку, затвердженому постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 — цим суб’єктам господарювання дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

З 01.08.2020 року зобов’язані застосовувати РРО виробники ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у разі реалізації продукції за готівкові кошти.


З 01.08.2020 року застосовувати ПРРО на рівні з класичними касовими апаратами зможуть всі без винятку суб’єкти господарювання (як юридичні особи, так і ФОП).  Суб’єкти господарювання можуть використовувати ПРРО поряд із класичними РРО. Якщо суб’єкт господарювання прийме рішення використовувати ПРРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.


Переваги програмного РРО


  • Економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;
  • Всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;
  • Проста реєстрація програмного РРО в ДПС;
  • Легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;
  • Можливість передати чек покупцю можна в електронній формі;
  • Не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично!
  • Формування звітів в автоматичному режимі.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...