Придбали Електронний підпис? Дізнайтеся особливості податкового обліку

Поділитись

Визначення групи нематеріальних активів для придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Основні визначення

Нематеріальний актив – немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований. Таке визначення встановлює пункт 4 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.10.1999 № 242.

Електронний підпис – електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються ним як підпис (п. 1 ст. 1 Закону № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги»).

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – удосконалений електронний підпис, що створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Засіб електронного підпису чи печатки – апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які використовуються для створення та/або перевірки електронного підпису чи печатки.

Група нематеріальних активів податкового обліку для КЕП

У податковому обліку групи нематеріальних активів та строки дії права користування нематеріальними активами визначає підпункт 138.3.4 пункту 138.3 статті 138 Податкового кодексу.

У податковому обліку:

  • до групи 5 належать авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп’ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (баз даних), фонограми, відеограми, передач (програми) організацій мовлення тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті;
  • до групи 6 відносяться інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

Відповідно, за статтею 138 Податкового Кодексу витрати платника податку на прибуток підприємств:

  • на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів
  • на придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів – до групи 6 нематеріальних активів.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті