Розширено перелік товарів, що звільнені від ПДВ

Поділитись

На фоні наявної епідеміологічної ситуації Уряд вживає чергових заходів для податкового послаблення у сфері охорони здоров’я.

Внесено зміни до постанови КМУ від 20.03.2020 р. № 224, що визначає перелік товарів (у т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для боротьби із COVID-19, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від ПДВ.

Зміни до переліку товарів, звільнених від ПДВ, з 15 квітня

  • Постанова КМУ від 07.04.2021 р. № 336, що набула чинності 15 квітня 2021 року, коригує підрозділ “Засоби індивідуального захисту”. Документом уточнено про звільнення товарів у цьому підрозділі від оподаткування податком на додану вартість виключно для операцій з їх постачання на митній території України.
  • Крім того, змінено назви позицій для товарів із групи “Кисень медичний газоподібний”. Не обкладатиметься податком на додану вартість також “Кисень газоподібний”, назва його не містить згадки про його медичне застосування. Відповідна постанова КМУ від 14.04.2021 р. № 343 також набула чинності 15.04.2021 року.

Нагадаємо, раніше Урядом вже неодноразово доповнювався список товарів, звільнених від ПДВ. Тоді до переліку потрапили контейнери для збору (утилізації) медичних відходів та шприци ін’єкційні стерильні (відповідна постанова КМУ від 15.02.2021 р. № 118). Раніше суттєвих доповнень зазнали розділ “Лікарські засоби, імунобіологічні препарати та харчові продукти для спеціальних медичних цілей, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″, а також підрозділ “Засоби індивідуального захисту”. Відповідна постанова КМУ від 27 січня 2021 р. № 54.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті