Ризики несплати податків – інформування з боку ДПС

Поділитись

Податківці інформують юросіб щодо ризики несплати податків та використовують ці дані при складанні плану-графіка документальних планових перевірок.

Державна податкова служба засобами Електронного кабінету повідомляє суб’єктам господарювання – юридичним особам щодо ймовірності несплати ними податків.

ДПС здійснює інформування суб’єктів господарювання – юридичних осіб через «Електронний кабінет» про наявність у них ризиків за результатами діяльності та сплатою податків, зокрема ПДФО, ЄСВ та військового збору. Повідомляється, що обчислення ризику несплати відбувається за допомогою інформаційної системи ДПС та проходить кожен квартал з урахуванням даних податкової звітності, а також інших відомостей, що містяться у базах даних податківців.

Передбачається, що дані стосовно зазначених ризиків будуть використовуватися при складанні плану-графіка документальних планових перевірок.

Нагадаємо, наказ Міністерства фінансів № 524 встановлює:

  • Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків
  • перелік ризиків
  • поділ ризиків за ступенями значущості — високий, середній, незначний.

5 липня в Електронному кабінеті платників податків з’явилися дані:

  • стосовно наявних критеріїв ризику високого ступеню за результатами діяльності таких платників за 2020 рік;
  • щодо повноти та вчасності сплати єдиного внеску, ПДФО та ВЗ за 2019 рік.

Планується, що це дозволить платникам самостійно оцінювати ймовірність проведення у них документальних планових перевірок.

Податківці зазначають, що план-графік документальних перевірок на 2021 рік був складений на підставі показників за результатами діяльності платників за 2019 рік та 9 місяців 2020 року.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ДПС оновила всі розділи плану-графіка перевірок. Переглянути оновлений план-графік перевірок з урахуванням коригування за червень можна тут.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті