Сплата ЄСВ під час карантину

Поділитись

21 квітня – останній день сплати підприємцями ЄСВ за І квартал 2020 року.

Мінімальна сума єдиного соцвнеску, яку платники єдиного податку та підприємці на загальній системі оподаткування мають сплачувати у розрахунку за місяць з 2020 року становить 1039, 06 грн (4723*22%). Максимальна база нарахування ЄСВ дорівнює 15 розмірам мінімальної зарплати згідно п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону №2464-VI, відповідно максимальний страховий внесок у 2020 році становитиме 15585, 90 грн (4723*15*22%).

Оскільки через пільги, запроваджені  Законом №533, ФОПи були звільнені від сплати ЄСВ за березень та квітень, за І квартал 2020 року мінімальна сума ЄСВ до сплати за себе у ФОП, незалежно від системи оподаткування чи групи, становитиме 2078,12 грн (1039, 06 грн*2 місяці).


ДПС роз’яснює щодо звільнення платників від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Законом №533 за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише за себе:


  • фізособи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Такі платники єдиного внеску на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення від єдиного внеску. У цей період не діятиме також норма, що зобов’язує їх сплачувати ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску — незалежно від отримання доходу у відповідному місяці.  Відповідно, зазначені особи при сплаті єдиного внеску за 1 квартал 2020, мають право сплатити ЄСВ лише за січень-лютий 2020.

Варто звернути увагу, що нарахування зобов’язань з ЄСВ відбувається шляхом подання звітності з ЄСВ, отже при поданні форму №Д5 за 2020 рік не варто зазначати суми доходу, на який нараховується ЄСВ, а також суму єдиного внеску, оскільки сплатити потрібно буде за підсумками подання звітності.


Самостійне визначення платником єдиного внеску (із вказаних категорій платників) бази нарахування єдиного внеску за звітні періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року у «Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» свідчитиме про прийняття платником рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ.

Якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом № 533, такі суми зараховуватимуться податковими органами в рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску), відповідно до Закону про ЄСВ, крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування єдиного внеску за звітний період у Звіті.


Тимчасово не застосовуватимуться штрафні санкції у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року за:


  • несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів.

Тимчасове звільнення від названих штрафних санкцій стосується всіх платників єдиного внеску, включно з роботодавцями та самозайнятими особами.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті