Ставки та терміни сплати ЄСВ самозайнятими особами

Поділитись

ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадали про терміни сплати єдиного внеску у 2021.

Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі.

Мінімальний страховий внесок з ЄСВ

У 2021 році розмір мінімальної зарплати буде змінюватися двічі:

 • з 1 січня (6000 грн)
 • з 1 грудня (6500 грн).

Відповідно, буде змінюватися мінімальний страховий внесок з ЄСВ:

 • з січня по листопад – 1320 грн. (6000 х 22%);
 • за грудень – 1430 грн. (6500 х 22%).

Терміни сплати ЄСВ самозайнятими особами у 2021 році

У 2021 році єдиний внесок ФОП сплачують єдиний внесок наступним чином:

 • фізичні особи – підприємці на спрощеній системі оподаткування незалежно від обраної групи — до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок;
 • фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Остаточний розрахунок за календарний рік до 10 лютого наступного року.

Мінімальний розмір єдиного внеску для підприємців

Мінімальний розмір ЄСВ для підприємців, що належить до сплати:

 • за І квартал 2021 року – 3960 грн. (термін сплати 19 квітня 2021 року);
 • за ІІ квартал 2021 року – 3960 грн. (термін сплати 19 липня 2021 року);
 • за ІІІ квартал 2021 року – 3960 грн. (термін сплати 19 жовтня 2021 року);
 • за IV квартал 2021 року – 4070 грн. (термін сплати 19 січня 2022 року).

Хто звільнений від сплати ЄСВ

З 01.01.2021 розширено коло осіб, які звільняються від сплати ЄСВ.

Для фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов’язок сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Для фізичних осіб, які застосовують загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, у разі якщо не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску є виключно правом, а не обов’язком для зазначених платників.

Звільняються від сплати ЄСВ за себе фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску тільки добровільно.

Звільняються від сплати єдиного внеску за себе:

 • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб – підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою – підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
 • особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи – підприємці, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті