Тепер остаточно: прийом оплати за товар в Інтернеті вимагає застосування РРО – рішення Верховного суду

Поділитись

Дискусія з приводу необхідності РРО для інтернет продавця і відправки розрахунково платіжного документу покупцеві нарешті завершена.

Постанова суду підвела підсумок під різночитаннями законодавства про застосування РРО для реєстрації продажів в мережі.

16 квітня Верховним судом (справа №520/7835/19) розглянута касаційна скарга за позовом ФОП до податкових органів. Позивач посилався на те, що оплачуючи товар через Інтернет із застосуванням систем LiqPay або WayForPay покупець перераховує гроші не продавцю безпосередньо, а у фінансову установу. Карта використовується за допомогою систем дистанційного переказу коштів — безготівково. А значить факт оплати не відповідає критеріям розрахункової операції та не зобов’язує продавця застосовувати РРО і видавати платіжні документи.

Податковий орган вважав, що покупець під час купівлі через Інтернет із застосуванням платіжних карток LiqPay і WayForPay має право отримати чек встановленої форми, фіскалізований за допомогою РРО, а також гарантійний талон.

Апеляційний суд, а згодом і Верховний суд, вирішили, що форма здійснення платежів за допомогою платіжних карток через систему LiqPay і WayForPay не міняє суті операції. По факту це купівля, вона повинна супроводжуватися фіскалізацією чека і пересилкою підтверджувального розрахунок платіжного документа через поштовий сервіс разом з товаром.


Підґрунтям для різночитань відносин між продавцем та покупцем в мережі Інтернет стало те, що в Законі про РРО місце проведення торгової операції трактується неоднозначно: це і місце, де здійснюється розрахунок, і місце, де товар отримує покупець за умовами передоплати.

Моментом виконання зобов’язань продавця у випадку з Інтернет продажем стає передача замовлення в службу доставки.

Отже, вже на етапі передачі в поштову службу товару, він має бути укомплектований чеком про оплату та іншими документами, визначеними законом для продажу різних категорій товарів:

  • технічний паспорт;
  • інструкція;
  • гарантійний талон і т. п.

Продавець зобов’язаний вкласти туди чек, як платіжний документ, що підтверджує оплату товару.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті