logo

ТОП-5 новин для АГРО сектору за лютий 2024

Поділитись

Добірка важливих новин за лютий 2024 для аграріїв: складання декларації з плати за землю, нове у обліку кадрів та зарплати агро підприємств, розбронювання працівників.

добірка новин для агро сектору за лютий 2024

ТОП: Порядок складання Податкової декларації з плати за землю – 2024

Подати податкову декларацію та сплатити плату за землю повинні юрособи та ФОП, що використовують земельні ділянки на правах власності, постійного користування та/або оренди земельної ділянки. При цьому у разі використання земельних ділянок єдинниками 1-3 груп для ведення господарської діяльності (крім надання в оренду чи інше право користування), а також єдинниками 4 групи для сільгоспвиробництва, такі платники звільнені від сплати податку і подання декларації.

Що варто пам’ятати:

  • Важливо: з 1 січня 2024 року діють оновлені форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) відповідно до наказу Міністерства фінансів України № 520 від 26.09.2023.
  • Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб викладені у статті 281 Податкового Кодексу України. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб зафіксовані у статті 282 ПКУ.
  • Якщо платник користується пільгами зі сплати земельного податку, але не належить до платників, перелічених у статтях 281-282, подавати Декларацію все одно потрібно. Звернуть увагу: код податкової пільги повинен відповідати актуальним кодам, викладеним у Довідниках податкових пільг станом на 01 січня 2024 року.
  • Перелік земельних ділянок, які не оподатковуються земельним податком, викладені у статтях 283 та 283-1 ПКУ. За зазначені у цих статтях земельні ділянки Декларація не подається і податок не сплачується.

Під час воєнного стану платники можуть не звітувати та не сплачувати податок за земельні ділянки, які відповідно до Переліку територій належать до територій активних бойових дій чи ТОТ.

Докладніше про заповнення декларації з плати за землю читайте за посиланням.

Чіткі умови отримання статусу платника ЄП 4 групи

Платники єдиного податку 4 групи — сільськогосподарські товаровиробники це юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%. Таке визначення наводить підпункт 4 пункту 291.4 Податкового кодексу України.

Якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом злиття, перетворення, поділу або виділення відповідно до Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва рівно або більше  75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на: 

  • усіх осіб окремо, які зливаються;
  • кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділу;
  • особу, утворену шляхом перетворення.

У разі реорганізації с/г товаровиробника шляхом приєднання, норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75% за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації.

Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом злиття, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка с/г товаровиробництва за попередній рік для всіх зазначених товаровиробників рівна або більше 75%.

Можуть бути платниками єдиного податку з наступного року такі с/г товаровиробники:

  1. утворені шляхом поділу або виділення, якщо частка с/г товаровиробництва за попередній податковий рік рівна або більше 75%;
  2. новоутворені сільськогосподарські товаровиробники, якщо частка с/г товаровиробництва за попередній податковий рік рівна або більше 75%.

Важливо: не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, визначені підпунктами 291.51.1, 291.51.2, 291.51.3 пункту 291.51 Податкового Кодексу. 

Нове у обліку кадрів та зарплати агро підприємств

Нарахування заробітної плати –  складна та відповідальна ділянка бухгалтерського обліку. Для аграрних підприємств ситуація ще складніша, адже заробітна плата робітників залежить від фактично виконаних робіт.

На допомогу бухгалтерам прийшла програма BAS АГРО Бухгалтерія – комплексна програма, розроблена з урахуванням потреб с/г підприємств. 

Запрошуємо бухгалтерів аграрних підприємств на безкоштовний вебінар, де розглянемо усі можливості нарахування зарплати і кадрового обліку.

У програмі: основні налаштування по заробітній платі, оплата праці по відрядних нарядах та шляхових листах, розрахунки по середньому, індексація зарплати та відповіді на питання слухачів вебінара.

Детальна програма вебінару Заробітна плата та кадровий облік в програмі БАС АГРО. Бухгалтерія тут.

Розбронювання працівників – як проходить процедура?

Мінагро інформує про порядок зняття бронювання працівників від мобілізації. Зокрема, у відомстві зазначили, що скасування бронювання військовозобов’язаних проходить згідно з пунктом 12 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Підпункти 2-6 зазначеного пункту передбачають, що Мінекономіки проводить анулювання бронювання на підставі обґрунтованого подання відповідного підприємства, установи і організації. 

Важливо: після отримання рішення Міністерства економіки щодо скасування відстрочки, підприємство (установа, організація) протягом 5 днів з дати прийняття зазначеного рішення зобов’язані вилучити у військовозобов’язаного працівника витяг, виданий відповідно до пункту 11 цього Порядку. Після цього необхідно скерувати військовозобов’язаного до відповідного ТЦК та СП, у якому він перебуває на військовому обліку. 

Зміна Порядку заповнення єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ з 16 лютого

Наказ Міністерства фінансів №720 оновив порядок заповнення єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Зазначений наказ був опублікований в Офіційному віснику від 16 лютого 2024. Як повідомили податківці, використовувати оновлений  Порядок  заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум ПДФО, ЄСВ та ВЗ слід буде  для звітування за 2 квартал 2024.

Які зміни відбулися у Порядку:

  • з 16 лютого при поданні Розрахунку за відокремлений підрозділ юридичні особи повинні вносити відповідні відомості у рядку 033 замість 032. Також внесено зміни до розділу 4 стосовно заповнення додатків;
  • у додатку 1 до Порядку додано новий рядок 81 “Особи, які мають спеціальне звання Бюро економічної безпеки України”;
  • зазнав змін розділ 1 додатку 2 до Порядку. Розділ доповнено новими ознаками доходів фізичних осіб, а саме:
    • 210 допомога по частковому безробіттю;
    • 211 компенсація за пошкоджену нерухомість під час війни;
    • також відредаговано низку ознак доходів фізичних осіб (111, 112, 156, 189, 193).

Детальніше про зміни до Порядку заповнення Єдиного звіту читайте за лінком.

Важливі новини за останній час

Інші актуальні матеріали до вашої уваги:

Слідкуй за нами
Поділитись

Коментарів поки що немає...

Корисні статті