Уряд затвердив правила, що спрощують роботу з програмними РРО

Поділитись

Внесено зміни до кількох нормативних актів, що визначають роботу з ПРРО — тепер використання програмних реєстраторів суб’єктами господарювання буде простіше.

Уряд затвердив зміни до деяких нормативних актів щодо реалізації фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій. Зокрема, внесено зміни до постанов КМУ:

  • від 2 березня 2016 р. № 149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій та дотримання вимог щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування»;
  • від 18 лютого 2002 р. № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій та вимог щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування».

Основні зміни щодо ПРРО

Основні затверджені зміни:

  • Суб’єктам господарювання дозволено використовувати в ПРРО крім кваліфікованого електронного підпису, ще й удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки (як спрощеного варіанту) для оформлення розрахункових документів та передачі їх до фіскального сервера податкової служби.
  • Надано можливість здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів через ПРРО (раніше це було можливим лише для класичних РРО).

Передбачається, що такі зміни спростять користування програмними РРО та сприятимуть подальшій детінізації економіки.

Як відбувається реєстрація програмного РРО

  1. Щоби зареєструвати програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО), потрібно скласти Заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (J/F 1316602) — реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО.
  2. Реєстраційна заява за ф. № 1-ПРРО подається в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій.
  3. Якщо підстави для відмови у реєстрації програмного РРО відсутні, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО з внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.
  4. Про реєстрацію ПРРО суб’єкт господарювання інформується другою квитанцією, де вказується наданий під час реєстраціїї ПРРО фіскальний номер. Дата формування фіскального номера програмного РРО вважається датою його реєстрації.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті