Якщо ПН помилкова і зареєстрована невчасно. Чи буде штраф?

Поділитись

За матеріалами Верховного Суду, виправлення помилки щодо дати ПН приводить її у відповідність до податкової звітності з ПДВ, але не спростовує факту порушення строку реєстрації такої накладної в єдиному реєстрі.

Суть спору

Судовий спір полягав в оскарженні податкового повідомлення-рішення, за яким до підприємства було застосовано штраф за несвоєчасну реєстрацію в єдиному реєстрі податкової накладної, що була зареєстрована з порушенням терміну на 8 днів.

В суді першої інстанції позивач довів відсутність порушення, оскільки допустив помилку щодо дати складання накладної. На думку суду, податкова накладна, яка складена не 03.08.2016 р., але зареєстрована 26.08.2016 р., була у подальшому виправлена, що відповідно заперечує порушення терміну її реєстрації та наявності підстав для застосування штрафних санкцій. Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції, оскільки інформація з бази даних ДФСУ «Податковий блок», підтверджує дату реєстрації ПН, що свідчить про порушення позивачем строку її реєстрації. Також суд наголосив, що виправлення позивачем помилки щодо дати вказаної накладної не спростовує факту порушення позивачем строку реєстрації такої накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Правові підстави рішення

Відповідно до пункту 201.10 ст. 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН, а також надати покупцю за його вимогою.

Порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, а також РК до цих накладних, тягне накладення штрафу в розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, що вказана в таких ПН/РК в разі порушення терміну реєстрації до 15 днів.

Пункт 21 Порядку заповнення податкової накладної визначає, що виправлення у даті складання податкової накладної та її порядковому номері не допускаються.

Дата виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг, відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ, це дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватись протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов`язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті