Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ з 1 січня 2021

Поділитись

ДПС Полтавської області інформує платників податків про зміни, що очікуються у 2021 р, зокрема про єдиний рахунок для ЄСВ та інших платежів.

29 квітня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №321, що затверджує “Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади”. Уряд впевнений, що нововведення сприяє збільшенню прозорості документації та довіри громадян до органів ДПС.

Спочатку планувалося запроваджувати такі зміни з липня 2020 р., в подальшому перехід відклали на початок 2021 р. Очікується, що до цього часу Державне Казначейство завершить підготовку всіх процедур, необхідних для створення єдиного рахунку, в т.ч. тих, що пов’язані з оприлюдненням реквізитів ЄР.


Що включає у себе затверджений Порядок?


Він призначений, щоб визначати механізм певних платежів. Законодавством України передбачені наступні з них:

  • єдиний рахунок за сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, що є у податковому кодексі;
  • єдиний внесок.

Слід зазначити, що неможливим є застосування такого механізму в тих випадках, коли мова йде про:

  • податок на додану вартість та акцизний податок (на пальне та спирт етиловий), митні платежі. Для таких випадків розроблені спеціальні системи адміністрування.
  • частини чистого прибутку, якщо такий дозвіл отримується державними або комунальними установами, включаючи їхні об’єднання.

Основні відомості


Розглянемо найбільш поширені запитання, пов’язані з використанням єдиного рахунку:

Для чого призначене дане нововведення?

Це має спростити процедуру оплати. Завдяки цьому очікується суттєве зменшення помилкових перерахувань коштів або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Чи є обов’язковим перехід до розрахунків за допомогою ЄР?

Ні, це нововведення є добровільним: ви користуєтесь послугою за власним бажанням і можете відмовитись від неї.

Як відкрити єдиний рахунок?

Зручним способом є користування онлайн-сервісом. Для цього потрібно зайти до електронного кабінету платника та надіслати повідомлення до податкової служби. Отримавши всю необхідну інформацію, ДПС для відкриття такого рахунку має передати до казначейства пакет повідомлень від платників

Скільки часу мине, перш ніж особу, що подала документ, буде внесено до реєстру, як платника, що здійснює оплату, використовуючи саме такий рахунок?

Користуватися послугою можна вже наступного дня.

Як зарахувати кошти?

Заповніть спеціальний розрахунковий документ на переказ, який регламентується Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, що його затверджено Мінфіном. Казначейство має обов’язково підтвердити операцію. До податкової будуть надані відомості про факт руху коштів. Тоді у єдиній картці платника автоматично відобразиться перерахована сума.

Як швидко відображається сума?

В режимі реального часу або наступного робочого дня.

Чи можна відмовитися від використання ЄР?

Схема подібна до тієї, що застосовується для його відкриття: також потрібно надіслати повідомлення, але цього разу — відмову. Вас буде виключено з реєстру з 01 січня календарного року, який буде наступним після того, в якому ви подаєте вищезазначена форма,

Як часто можна подавати повідомлення про відкриття чи відмову?

Ви можете оформити рахунок чи відмову один раз на рік.

Як оформити єдиний рахунок для відокремлених підрозділів?

В таких випадках єдиний рахунок відкривають чи закривають окремо для кожного з них.


Якщо ви користуєтесь ЄР, щоб сплачувати зобов’язання і платежі, що знаходяться під контролем ДПС, зверніть увагу на те, що не дозволяється перераховувати призначені для цього кошти на інші рахунки, в т.ч. ті, що відкриті Казначейством.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті