ЄСВ – особливості нарахування та сплати у 2021 році. Нові роз’яснення ДПС

Поділитись

Основні зміни стосовно сплати ЄСВ 2021, терміни сплати ЄСВ та розмір ЄСВ протягом року — відповіді від податківців.

Податківці ГУ ДПС у Чернівецькій області провели моніторинг запитань, що надходили від платників протягом місяця та вибрали найбільш актуальну тему, щодо якої звернення надходили найчастіше. На поширені запитання стосовно сплати ЄСВ у 2021 році відповів  заступник начальника Головного управління у Чернівецькій області Микола Загарюк.

Як відбувається стягнення боргу з ЄСВ?

Наразі борг із сплати ЄСВ фізичними особами – підприємцями та роботодавцями – юридичними особами від початку року становить понад 241,2 млн. грн. Податківці вживають заходи, що передбачені актуальним законодавством, найчастіше це примусове стягнення суми боргу з ЄСВ.

Законодавчі зміни у 2020 році давали можливість списання боргу зі сплати єдиного внеску для платників, що не займалися підприємницькою діяльність від 1.01.2017. Такою можливістю скористалися близько трьох тисяч платників, яким списано понад 56 млн гривень боргу з ЄСВ.

Основні зміни стосовно сплати ЄСВ 2021

Податківці виокремлюють чотири найбільш важливі зміни стосовно нарахування та сплати ЄСВ у 2021 році.

Сплата ЄСВ тільки за місяці, коли було отримано дохід.

Відповідно, фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування, особи, що провадять незалежну професійну діяльність, а також члени фермерського господарства мають змогу сплачувати мінімальний розмір ЄСВ лише за місяці, у яких було отримано дохід (прибуток).

Зверніть увагу: для фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування ця норма не застосовується.

Звільнення від сплати ЄСВ працівників, які отримують пенсію чи мають інвалідність.

У випадку, якщо ФОП чи самозайняті особи отримують пенсію або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, такі особи мають право не сплачувати єдиний внесок.

Звільнення від подвійної сплати ЄСВ для ФОП та самозайнятих осіб

Для тих, хто одночасно є ФОП та самозайнятою особою з однаковим видом діяльності, самозайнята особа звільняється від сплати ЄСВ. Проте за ФОП єдиний внесок слід сплатити у повному обсязі у відведені терміни. 

Звільнення від сплати ЄСВ для ФОП, за яких заплатив роботодавець

ФОП і особи, які провадять незалежну професійну діяльність та водночас мають основне місце роботи, мають право не сплачувати ЄСВ за періоди, за які єдиний внесок сплатив за них роботодавець. Зауважте, що розмір сплаченого внеску має бути не менший за мінімальний визначений рівень, тобто 1320 грн станом на 2021 рік.

Терміни сплати ЄСВ та розмір ЄСВ протягом року

Фізичні особи-підприємці повинні сплатити єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Мінімальний розмір ЄСВ для підприємців, який підлягає сплаті, становить:

  • за II квартал 2021 року – 3960 грн. Термін сплати 19 липня 2021 року;
  • за III квартал 2021 року – 3960 грн. Термін сплати 19 жовтня 2021 року;
  • за IV квартал 2021 року сума ЄСВ до сплати становитиме 4070 гривень, адже з 1 грудня 2021 року розмір мінімальної зарплати буде складати 6500 грн. Граничний термін сплати ЄСВ за 4 квартал — 19 січня 2022 року.

Читайте також: 🔻 Добірка матеріалів про нюанси подання об’єднаної звітності, щоби допомогти вам у заповненні об’єднаного звіту

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті