За який звітний період подавати форму №1ДФ з новими ознаками?

Поділитись

Доповнено Довідник ознак доходу новими ознаками. Форма №1ДФ та порядок її заповнення не змінились. За який звітний період подавати форму №1ДФ з новими ознаками?

З 01 липня 2020 набрав чинності наказ Мінфіна від 26.05.2020 р. № 241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що вніс зміни до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку.


Нагадаємо зміни до Довідника ознак доходу:


 • види доходів з ознаки 106 розподілено на:
  — ознаку 106 – надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду;
  — ознаку 195 – надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майновий паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис;
  — ознаку 196 – надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду;
 • з ознаки 125 виключено внески за довгостроковим страхуванням життя;
 • викладено у новій редакції ознаку доходу 128. Під цією ознакою будуть зазначатися сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів.
 • ознаку 150 доповнено доходом у вигляді суми індексації стипендії з бюджету, що виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту.
 • види доходів з ознаки 153 розділено на:
  — ознаку 153 – сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому;
  — ознаку 197 – сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку;

Нові ознаки доходів слід застосовувати при поданні податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, починаючи з ІІІ кварталу 2020 року, який потрібно подати до 09.11.2020 року.


Для зручного подання форми № 1ДФ, а також іншої звітності до контролюючих органів рекомендуємо модуль M.E.Doc.Держава. Для автоматичного заповнення цих звітів на підставі зарплатних даних використовуйте рішення M.E.Doc.Зарплата.


Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті