За який звітний період подавати форму №1ДФ з новими ознаками?

Поділитись

Доповнено Довідник ознак доходу новими ознаками. Форма №1ДФ та порядок її заповнення не змінились. За який звітний період подавати форму №1ДФ з новими ознаками?

З 01 липня 2020 набрав чинності наказ Мінфіна від 26.05.2020 р. № 241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що вніс зміни до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку.


Нагадаємо зміни до Довідника ознак доходу:


 • види доходів з ознаки 106 розподілено на:
  — ознаку 106 – надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду;
  — ознаку 195 – надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майновий паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис;
  — ознаку 196 – надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду;
 • з ознаки 125 виключено внески за довгостроковим страхуванням життя;
 • викладено у новій редакції ознаку доходу 128. Під цією ознакою будуть зазначатися сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів.
 • ознаку 150 доповнено доходом у вигляді суми індексації стипендії з бюджету, що виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту.
 • види доходів з ознаки 153 розділено на:
  — ознаку 153 – сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому;
  — ознаку 197 – сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку;

Нові ознаки доходів слід застосовувати при поданні податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, починаючи з ІІІ кварталу 2020 року, який потрібно подати до 09.11.2020 року.


Для зручного подання форми № 1ДФ, а також іншої звітності до контролюючих органів рекомендуємо модуль M.E.Doc.Держава. Для автоматичного заповнення цих звітів на підставі зарплатних даних використовуйте рішення M.E.Doc.Зарплата.


Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...