Закон №592: зміни з ЄСВ

Поділитись

02.06.2020 року було опубліковано Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13.05.2020 року № 592-IX.

Закон № 592 набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім п. 5 р. I, що набирає чинності з 03.06.2020 року.


Закон передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них, не менше мінімального розміру, — з 1 січня 2021 року.

Також скасовується обов’язок ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку). Ця норма також діє з 01.01.2021 року.

Від 03.06.2020 року діє норма, якою дозволено у разі припинення підприємницької діяльності ФОП та незалежниками списувати суму недоїмки з ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за період, починаючи з 2017 року, якщо у ці періоди не було отримано дохід.


Списанню підлягає несплачена недоїмка з ЄСВ за умови подання протягом 90 календарних днів:


  • ФОП (крім ФОП – платників єдиного податку), – державному реєстратору заяви про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності з ЄСВ за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;
  • особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника ЄСВ та звітності з ЄСВ за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності цим Законом, якщо така звітність не була подана раніше.

Також з 03.06.2020 року платники ЄСВ, якщо вони не є роботодавцями, звільняються від виконання обов’язків щодо подання звітності та сплати ЄСВ на весь період їх незаконного позбавлення волі в районах проведення АТО та/або операції ООС за заявою члена сім’ї або платника ЄСВ, після його визволення та/або після закінчення його лікування (реабілітації), що підтверджується даними державного органу спецпризначення.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Людмила Рипаленко
19.10.2021

ФЛП сімейне фермерське господарство 4 група,якщо не було доходу за квітень і травень 2021року може бути звільнений від сплати ЄСВ як член фермерського господарства?

Корисні статті