Застосування РРО для ФОП-єдинників, якщо дохід перевищив 1,32 млн.грн. Детальне роз’яснення

Поділитись

Проблемні питання у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій — відповідають податківці.

Нагадаємо, за умови перевищення доходу в 1 320 000 гривень за 2021 рік ФОПами, що є платниками єдиного податку другої-четвертої груп, вказані фізичні особи-підприємці зобов’язані використовувати програмні або звичайні реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків.

У такому випадку використання РРО або ПРРО слід розпочати з першого числа кварталу, наступного за таким перевищенням. Крім того, надалі такий суб’єкт господарювання зобов’язаний використовувати РРО та ПРРО протягом всіх наступних податкових періодах, скільки триватиме реєстрація його як платника єдиного податку.

Суб’єкт господарювання може скасувати реєстрацію програмного чи звичайного РРО, про що приймає рішення самостійно.

У випадку подальшого здійснення цим суб’єктом економічної діяльності, для якої не встановлено обов’язок проведення розрахунків через РРО чи ПРРО, він може скасувати реєстрацію РРО чи ПРРО. В цьому разі суб’єкт господарювання повинен надалі здійснювати проведення розрахунків у безготівковій формі шляхом переказу коштів на розрахунковий рахунок через банківські установи чи використання банківських терміналів самообслуговування. 

Більше матеріалів стосовно використання програмних РРО (роз’яснення податківців, інструкції щодо використання ПРРО Cashalot тощо) дивіться тут.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті