Змінено деякі реєстраційні форми для юросіб

Поділитись

З 11 липня до 11 жовтня юрособам необхідно подати держреєстратору дані про кінцевого власника і структуру власності. У зв’язку з цим Мін’юст оновив деякі форми заяв для здійснення держреєстрації бізнесу.

Структура власності та дані про кінцевого власника

11 липня 2021 року набуває чинності наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163, що встановлює Положення про форму та зміст структури власності.

Структура власності є офіційним документом, який зобов’язані надати державному реєстратору юридичні особи для встановлення кінцевого бенефіціарного власника такої юрособи. Цей документ подається у довільній формі. Ознайомитися з прикладами схематичного зображення структури власності можна на сайті Міністерства фінансів.

Декілька прикладів (натисніть для збільшення)

структура власності 1структура власності структура власності

Перехідний період для подання інформації

Нагадаємо, що Законом № 361-IX визначено обов’язок усіх зареєстрованих юридичних осіб надати держреєстратору відомості стосовно кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності впродовж 3 місяців від набрання чинності документом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Оскільки наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163 набере чинності 11 липня, то тримісячний термін розпочнеться з 11 липня до 11 жовтня 2021 року. Окрім того, зазначений закон зобов’язує юридичних осіб актуалізовувати  дані щодо кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності та повідомляти держреєстратора про виникнення змін впродовж 30 робочих днів з наданням належних документів, що засвідчують настання таких змін.

Оновлені форми щодо державної реєстрації 2021

Міністерство юстиції наказом від 29.06.2021 р. № 2320/5 затвердило нову редакцію форм:

  • форма 2 “Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)”;
  • форма 4 “Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування”;
  • форма 6 “Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи”.

Передбачається, що цей наказ набирає чинності з 11.07.2021 року, але не раніше офіційного оприлюднення.

Нагадаємо,  що раніше Держстат оновив ряд форм, серед іншого, оновлено звіт з праці за формою №1-ПВ, №3-борг (місячна) тощо.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті