Зміни у Положенні про форму і зміст розрахункових документів з 1 липня

Поділитись

Зустрічайте оновлене Положення про форму і зміст розрахункових документів з 1 липня 2021.

Наказ №329 затвердив нову редакцію Положення про форму і зміст розрахункових та електронних розрахункових документів. Зміни торкнулися розділів 2 «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)» та 3 «Фіскальний касовий чек видачі коштів». Крім того, додано новий розділ 8 «Фіскальний касовий чек за операцією з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі» та оновлені відповідні форми фіскальних чеків. 

Передбачається, що прийняття цього Наказу дозволить привести Положення у відповідність до вимог Закону №1017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Терміни набрання чинності Наказом №329

Наказ зареєстрований в Мін’юсті 24.06.2021 р. за №832/36454 та набуде чинності 1 липня. Наказ опублікований 25.06.2021.

Що визначає цей наказ щодо внутрішнього програмного забезпечення РРО

Визначено, що до 1 жовтня 2021 року вимоги до форми та змісту розрахункових документів стосовно цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої не стосуються розрахункових документів створених реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього ПЗ яких включені до Державного реєстру РРО до 1 липня.

Також до цієї дати виробники/розробники РРО повинні доопрацювати версії ПЗ своїх реєстраторів у відповідності зі статтею 12 Закону про РРО.

Зміни, внесені Наказом 329

Оновлено редакцію розділів 2 “Фіскальний касовий чек на товари (послуги)” і 3 “Фіскальний касовий чек видачі коштів”. Також додано розділ  «Фіскальний касовий чек за операцією з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі».

Оновлено форми фіскальних чеків:

  • викладено у новій редакції додатки 1 “Фіскальний касовий чек на товари (послуги)” форма №ФКЧ-1 та 2 “Фіскальний касовий чек видачі коштів” форма №ФКЧ-2;
  • додатки 3-6 доповнені словами «/електронних розрахункових документів»;
  • з’явився новий додаток 7 “Фіскальний касовий чек за операцією з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі” форма №ФКЧ-5.
  • реквізит фіскального чеку на товари (послуги) “цифрове значення штрихового коду товару” зазначають у випадках, передбачених чинним законодавством. Якщо відповідні випадки не передбачені законодавством, то штрихкод зазначається за бажанням платника.

Зверніть увагу: прийом оплати за товар в Інтернеті вимагає застосування РРО. Про це ми писали у нашому попередньому матеріалі

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті