Звіт з ЄСВ та ф. №1ДФ за працівників у відпустці без збереження зарплати

Поділитись

ДПС в Івано-Франківській області нагадує: якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати протягом повного календарного місяця роботодавцю необхідно подати до податкових органів Додаток 4 Звіту ЄСВ.

Відповідно до п. 11 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 14.04.2015 № 435, якщо юридичні особи або фізичні особи — підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників до податкових органів (Додаток 4) ними не подається.

При використанні праці фізичних осіб Додаток 4 подається на загальних підставах.


Якщо у суб’єкта господарювання є наймані особи, то подання Додатка 4 Звіту ЄСВ є обов’язковим незалежно від факту нарахування заробітної плати.


Згідно з п.п. «б» п.176.2 ст.176 ПКУ особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Відповідно  в графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за ф. 1ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами), окрім тих які знаходяться у відпустках по вагітності та пологам, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати, тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.

ЄСВ, ПДФО та військовий збір сплачувати не потрібно, якщо за місяць найманому працівнику не були нараховані виплати зарплатного характеру (зарплата, відпускні, лікарняні тощо). Якщо найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні суми зарплатних виплат, то відповідні податки і збори слід нарахувати та сплатити згідно чинного законодавства.

Перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати не гарантує збереження на цей час страхового стажу. За працівниками зберігається лише їх робоче місце. Страховий стаж не втрачають працівники, за яких у розрахунку на місяць буде сплачено не менше, ніж мінімальний страховий внесок з ЄСВ – 1039,06 грн (4723 грн х 22%).


Як заповнити Звіт з ЄСВ, якщо працівник перебував у відпустці без збереження зарплати місяць?


Таблиця 5 не заповнюється на такого працівника згідно  Порядку №435. Таблиця 6:

  • графа 10 — прочерк;
  • графа 14 — дні відпустки без збереження зарплати;
  • графа 15 — дні перебування у трудових відносинах;
  • у графах 17 — 21 щодо нарахованого доходу та ЄСВ проставляються нулі.
  • Графи 5-11 та 22-25 слід заповнити в загальному порядку.

У реквізиті 15 заголовної частини звіту з ЄСВ працівник враховується у середньооблікову кількість у відпустці без збереження зарплати; але не враховується у кількість застрахованих осіб, яким нараховано зарплату.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті