Актуальні питання у роботі з програмними РРО

Поділитись

Податківці надали відповіді та пояснення щодо актуальних запитань суб’єктів господарювання, щоби полегшити роботу з програмними РРО та пояснити деякі особливості роботи таких програмних реєстраторів.

Квитанція про помилку в адресі 

Якщо при поданні заяви за ф. № 1-ПРРО отримано квитанцію з помилкою «Адреса розміщення ГО не відповідає реєстраційним даним», якщо зазначена в заяві адреса відповідає даним у формі 20-ОПП?

Щоби зареєструвати програмний РРО, слід скласти заяву про реєстрацію програмних РРО по  формі № 1-ПРРО з ідентифікатором форми J/F 1316602. Це визначає пункт 3 розділу II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, що затверджений наказом Мінфіну № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547.

В графі Адреса розміщення ГО такої заяви потрібно вказати дані, що повністю збігаються з адресою об’єкта оподаткування в облікових даних.

У випадку, якщо при поданні такої заяви отримано квитанцію про помилку  щодо невідповідності адреси  реєстраційним даним, якщо зазначена у формі №1-ПРРО адреса збігається з даними у повідомлені за формою № 20-ОПП, суб’єкту господарювання потрібно подати таку реєстраційну заяву ще раз.

При цьому податківці рекомендують скопіювати адресу в Електронному кабінеті, в розділі «Облікові дані платника»/«Відомості про об’єкти оподаткування».

В який строк та в якому порядку проводиться реєстрація програмного РРО?

Для здійснення реєстрації ПРРО потрібно заповнити та подати реєстраційну заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО. Така заява подається до фіскального сервера в електронній формі за дотримання законодавчих вимог стосовно електронного документообігу за основним місцем обліку. Можна подавати реєстраційну заяву №1-ПРРО через Електронний кабінет, а також засобами телекомунікацій.

Якщо підстави для відмови щодо реєстрації програмного РРО відсутні, відбувається реєстрація такого ПРРО наступним чином:

  1. програмне забезпечення фіскального сервера надає програмному РРО фіскальний номер;
  2. дані  заносяться до Реєстру програмних РРО.
  3. суб’єкт господарювання отримує другу квитанцію і присвоєним програмному РРО фіскальним номером, дата формування якого є датою реєстрації.

Терміни обробки заяви № 1-ПРРО

Інформація про результат обробки надається:

  • в день отримання заяви за формою № 1-ПРРО в разі, якщо така заява надійшла не пізніше 16:00 робочого дня;
  • не пізніше наступного робочого дня, якщо заява надійшла після 16:00 робочого дня.

Помилково проведені операції або повернення коштів

Як відбувається видача коштів чи повернення товару або скасування помилково проведеного через ПРРО платежу?

Якщо необхідно скасувати помилково проведену через ПРРО операцію, до моменту реєстрації наступного розрахункового документа можна скористатися методом сторно. Для цього, якщо програмним РРО сформовано розрахунковий документ з помилковою сумою за розрахункову операцію, таку операцію потрібно скасувати шляхом реєстрації операції «сторно» на фіскальному сервері з подальшим формуванням фіскального номера розрахункового документа на таку операцію та зазначенням фіскального номера розрахункового документа, до якого застосовується метод сторно.

Якщо є факт видачі коштів і виникає потреба скасувати помилково проведену через ПРРО суму розрахунку чи помилково обрано форму оплати, потрібно скласти акт. У разі, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи компенсації оплаченої послуги, більша за 100 гривень, матеріально відповідальна особа чи особа, що здійснює розрахунки, має скласти акт про видачу коштів.

У разі скасування помилково проведеної через ПРРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати також слід скласти акт, де вказано дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.

Наведені акти потрібно передати до бухгалтерії суб’єкта господарювання та зберігати 3 роки. У випадку, якщо у суб’єкта господарювання немає бухгалтерії, ці акти необхідно зберігати будь-яким доступним не забороненим законом способом.

Звернуть увагу, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, повинні надавати покупцю товару чи послуги розрахунковий документ за визначеною актуальною формою на повну суму проведеної розрахункової операції. Такий документ повинен бути створений у паперовій чи електронній формах.

Корисні статті щодо ПРРО, а також інструкції по роботі з програмними РРО можна переглянути тут.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...