Чи можуть ввести обмеження для невакцинованих українців?

Поділитись

Нові правила перетину кордону України з 5 серпня 2021 та потенційні обмеження щодо невакцинованих громадян: докладно розглядаємо тут.

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я інформує про можливість встановлення обмежень на роботу невакцинованих українців на посадах, що передбачають значні контакти з іншими громадянами, наприклад, вчителів або перевізників. Планується встановити обмеження також і для сфери харчування та торгівлі.

Нагадаємо, від 22 липня в Україні можуть вакцинуватися всі охочі громадяни віком від 18 років. Запис через портал Дія скасовано. МОЗ вже анонсувало раніше запровадження нового порядку для перетину кордону внаслідок поширення нового штаму коронавірусу дельта, а також попереджало про ймовірне надання додаткових можливостей для вакцинованих громадян у період локдауну. Зокрема, йшлося про можливість відвідування громадських заходів, ресторанів тощо при наявності сертифікату вакцинації.

Перетин кордону з 5 серпня 2021

З 5 серпня новий порядок перетину кордону у зв’язку з коронавірусом вступає в дію. З цієї дати перетин кордону відбувається за наступних умов:

  • для іноземців: страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та тест (ПЛР або антиген), зроблений не далі як за 72 години до перетину кордону або сертифікат вакцинації;
  • для громадян України: документ про повний курс вакцинації або довідка 063-О про отримання першої дози вакцини.

За випадку відсутності таких документів громадянам та іноземцям слід встановити застосунок Вдома і почати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Для невакцинованих осіб будь-якого громадянства, що прибувають з Росії або Індії та перебували на території цих держав понад 7 днів за останні два тижні передбачена обов’язкова ізоляція на 14 днів без права дострокового завершення.

При проходженні КПВВ без документу, який засвідчує проходження курсу вакцинації від COVID-19 схваленими ВООЗ чи довідки 063-О про отримання першої дози курсу (крім осіб до 18 років), передбачено безоплатний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

Обмеження щодо роботи невакцинованих українців

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації зазначає, що усі держави переходять на новий рівень безпеки у зв’язку з поширенням штаму дельта. Зокрема, в Ізраїлі повертають так звані “зелені паспорти”, тобто сертифікати вакцинації, що дають власнику право на відвідування публічних місць, громадських зібрань, заходів, фітнес-клубів та синагог, а також починають записи на вакцинацію додатковою третьою дозою.

Пан Радуцький наголошує, що до таких заходів вдається навіть країна, де понад 60% дорослого населення пройшло повний курс вакцинації, а отже, Україні логічно також вдатися до належних заходів для попередження значного погіршення епідеміологічної ситуації.

Серед іншого, йде мова про зупинку роботи шкіл у регіонах, де визначено жовтий, помаранчевий та червоний рівні небезпеки, якщо там отримали вакцинацію менше 805 вчителів.

Відповідні обмеження незабаром торкнуться також

  • транспортних структур;
  • сфери громадського харчування;
  • торгової сфери;
  • комунальних структур;

якщо працівники, робота яких передбачає прямий контакт з населенням, не отримали вакцинацію.

Зазначається, що наразі не йдеться про запровадження обов’язкової вакцинації і громадян не можна змушувати вакцинуватися проти їхньої волі. Проте разом з тим для зупинки нового штаму та уникнення кризових ситуацій, для робіт, що передбачають значні контакти з населенням, як-то перевізники, водії громадського транспорту, педагоги тощо, планується запровадити вимогу виконання такої роботи вакцинованим працівником.

Про додаткові можливості для підприємств з вакцинованими працівниками під час нових локдаунів ми писали у попередньому матеріалі.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті