Працівники вакциновані? Можна буде працювати в локдаун!

Поділитись

Ігор Кузін, головний санітарний лікар, заявляє про можливість створення внутрішніх “ковід-сертифікатів”, що дозволять вакцинованим громадянам відвідувати громадські місця у період локдауну, а також працювати у локдаун.

Санлікар зауважив, що така можливість розглядається владою, як додаткове заохочення до вакцинації та зменшення ризиків для економіки країни. Зокрема, йдеться про створення “внутрішнього ковідного сертифіката”, що буде створюватися за допомогою додатку Дія та підтверджуватиме факт вакцинації громадян від COVID-19. 

Планується, що такий сертифікат дозволятиме відвідування громадських місць у період локдауну, роботу працівників, які отримали щеплення, а також приймання вакцинованих клієнтів. 

Робота шкіл буде заборонена, якщо рівня 80% вакцинації серед педагогів не буде досягнуто

Кузін зазначає, що такий крок допоможе розвантажити економіку та сприятиме добробуту підприємств, одночасно зменшуючи небезпеку для відвідувачів та працівників.

Раніше у МОЗ повідомляли, що нова хвиля захворюваності на коронавірус COVID-19 в Україні очікується восени, стандартно із закінченням сезону відпусток, початком навчального року та сезоном застуд. У цей період очікується також поширення Дельта-штама, який вже фіксують на території України. Новий штам вирізняється більшою контагіозністю та вищим відсотком летальності, а позаяк його перебіг на початку не має виражених симптомів і хворий не ізолюється, лікування починається пізніше із зараженням більшої кількості людей.

Вакцинація від COVID-19 зменшує ризик захворювання на коронавірус та значно зменшує ризик госпіталізації та смерті. Разом з тим у Мінохорони здоров’я нагадують, що вакциновані громадяни, як ті, хто перехворів та має період набутого імунітету, також можуть бути переносниками хвороби, тож це не звільняє їх від обов’язку носити маски та дотримуватися встановлених Кабміном для їхніх територій карантинних обмежень. 

Новий порядок перетину кордону з 5 серпня

Важливі новини:

Читайте також:

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті