Чи обовязковим є використання печатки для юридичної особи?

Поділитись

Чи потрібно скріплювати печаткою підписи посадовців юрособи — відповідають податківці.

Податкова декларація  розглядається, як:

  • документ, який зобов’язаний подавати платник податків (або відокремлений підрозділ у встановлених Податковим кодексом випадках) до контролюючих органів у передбачені законодавством терміни. На підставі цього документу відбувається нарахування чи сплата грошового, в тім числі податкового зобов’язання, а також зазначаються обсяги операцій чи доходів, по яким  закон передбачає звільнення платника від нарахування і сплати податку та збору;
  • документ, який містить відомості про суми доходу, що нарахований/виплачений на користь платників податків – фізосіб, суми утриманого чи сплаченого податку, суми нарахованого ЄСВ.

Це визначення встановлене абз. першим пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу. 

Пункт 48.1 статті 48 Податкового Кодексу передбачає, що у формі податкової декларації повинні бути зазначені обов’язкові реквізити. Крім того, форма такої декларації має бути відповідною до норм та змісту таких податків і зборів.

Серед іншого,  підписи посадових осіб також визначені, як обов’язкові реквізити податкової декларації, що повинні бути засвідчені печаткою платника податку за наявності такої печатки, про що йдеться у пункті 48.3 статті 48 Податкового Кодексу України.

Відповідно, виходячи з цих норм, підписи посадових осіб юридичної особи в податковій звітності слід засвідчити печаткою за умови, що така юридична особа має печатку.

Слід додати, що 20 липня 2017 року вступив у силу Закон № 1982-VIII, який скасовує вимoги про обов’язкове використання печаток та виключає визнання документу недійсним через відсутність накладеної печатки.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті