Деякі особливості заповнення Об’єднаного звіту за ІІ квартал

Поділитись

Податківці нагадують, що звітувати за ІІ квартал 2021 року потрібно ще  за старою формою об’єднаної звітності. При поданні звітності слід вести нумерацію у хронологічному порядку для кожного звітного кварталу, що не продовжується у наступному кварталі.

За 2 квартал звітуємо за старою формою

Платники податків повинні подавати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за II квартал 2021 року  за старою формою. 

Нагадаємо, що Наказ №278, що набрав чинності з 13 липня 2021, вніс зміни до форми Податкового розрахунку. Оновлена форма Розрахунку доповнена розділом ІІІ «Розгорнута інформація про бюджетні гранти», що передбачає звітування платниками, які виплачують відповідні доходи. Розділ передбачає подання даних щодо суми грантових коштів, відомості про укладені договори на гранти; суми використаних коштів та суми повернутих коштів. Також доповнено Довідник ознак доходів (зокрема, кодами 201, 202, 203) та оновлено порядок заповнення податкового розрахунку в частині, що стосується заповнення розділу III.

Встановлено, що оновлення стосуються тих платників, які займаються бюджетними грантами, проте нова форма єдиної звітності встановлюється для всіх платників.

Крім того, наказ №278 визначає, що Податковий розрахунок за новою формою з доданим розділом ІІІ вперше слід подавати за 2 квартал 2021 року. Проте раніше податківці наголошували, що за 2 квартал звітуємо за попередньою формою, і ця позиція в силі відповідно до пункту 46.6 Податкового кодексу, що передбачає наступне:

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Подання оновленого Податкового розрахунку розпочнеться з 3 кварталу 2021.

Як нумерувати Податкові розрахунки

У кожному звітному кварталі слід починати нову нумерацію податкових розрахунків. Варто звернути увагу на наступне:

  • Нумерацію слід вести у хронологічному порядку незалежно від типу Податкового розрахунку 
  • Нумерація не продовжується в наступних кварталах.

Як відбувається нумерація додатків до податкових розрахунків

Додатки Д1, Д2, Д3, 4ДФ, Д6 до Податкового розрахунку у рядку 02 в реквізиті «номер місяця в кварталі» повинні містити номер місяця в межах звітного кварталу від 1 до 3.

Відповідно, при нумерації для додатків за 2 квартал 2021 слід проставити:

  • 1 — квітень;
  • 2 — травень;
  • 3 — червень.

Номер додатку до розрахунку слід вказувати в межах одного виду додатку. Інший вид додатку потрібно нумерувати окремо.

Як подавати податковий розрахунок за відокремлений підрозділ

У випадку, якщо відокремлений підрозділ юрособи не вповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, Податковий розрахунок за вказаний підрозділ повинна подавати така юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку. Варто наголосити на деяких особливостях подання податкового розрахунку в такій ситуації:

  • Якщо Податковий розрахунок подає головне підприємство, вказаний розрахунок повинен містити дані про суми нарахованого ЄСВ по застрахованих особах головного підприємства і всіх його структурних підрозділів.
  • Головне підприємство не подає податкові розрахунки та додатки, у яких вказано дані лише про суми нарахованого ЄСВ по застрахованих особах відокремлених структурних підрозділів.
  • У випадку подання Податкового розрахунку податковим агентом за його відокремлений підрозділ у рядку 032 заголовної частини Податкового розрахунку слід вказати код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням відокремленого підрозділу платника податку.
  • Рядок 032 додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Податкового розрахунку, поданого податковим агентом за відокремлений підрозділ, повинен містити код за Кодифікатором за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Зауважте, що заповнення цього рядку необхідне незалежно від наявності відокремлених підрозділів.
  • Заповнення рядка 033 здійснюється виключно податковими агентами при поданні Податкового розрахунку за відокремлений підрозділ. У рядку 033 потрібно внести повне найменування відокремленого підрозділу, за який подається розрахунок.

Читайте також: 📌 На допомогу бухгалтеру – корисна добірка матеріалів про нюанси заповнення та подання Об’єднаної звітності з ЄСВ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті