Оновлена звітність діє, але за 2 квартал звітуємо за старою формою

Поділитись

З’явився наказ Мінфіну №278, що затверджує оновлену об’єднану звітність з 13 липня. Раніше ДПС повідомляла, що звітувати за новими формами слід з ІІІ кварталу, а за ІІ квартал єдина звітність подається ще за старими формами.

Наказ № 278 опубліковано — що тепер

Оприлюднено наказ Міністерства фінансів № 278  від 19.05.2021, що затверджує нову редакцію Додатку 4ДФ до єдиної звітності з єдиного внеску, податку на доходи фізичних осіб на військового збору. Наказом визначено, що він набуде чинності від дати офіційного опублікування, тобто з 13 липня 2021, адже наказ оприлюднено в “Офіційному віснику” №53.

Наказ №278 зазначає, що податковий розрахунок за новою формою вперше слід подавати за ІІ квартал 2021 року. Проте податківці вже висловилися раніше з цього приводу, ця позиція в силі: об’єднана звітність за 2 квартал подається за старими формами. Тим, хто вже подав об’єднану звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору, не потрібно перездавати звітність. 

Які зміни внесені до об’єднаної звітності?

Як ми писали у попередніх матеріалах, єдиною суттєвою зміною до об’єднаної звітності стало додання нового розділу стосовно сум та використання грантових коштів у Додаток 4ДФ. Хоча безпосередньо зміни стосуються лише тих, хто отримує та звітує по грантам з бюджету, звітувати за новою формою зобов’язані всі роботодавці. 

Крім появи нового розділу ІІІ для подання даних про доходи у вигляді бюджетних грантів, також доповнено Довідник ознак доходів відповідними кодами та внесено оновлення до Порядку заповнення і подання Податкового розрахунку з огляду на появу нового розділу у Додатку 4 ДФ,

То яку форму єдиної звітності подаємо за ІІ квартал — нову чи стару?

Згідно тексту наказу від 13 липня роботодавці теоретично повинні були би звітувати з використанням нової форми. Проте, зважаючи на попередньо висловлену позицію ДПС, нова форма вводиться у дію вже з ІІІ кварталу.

Тобто за ІІ квартал 2021 року звітуємо за старими формами.

Про позицію податківців з цього приводу можна прочитати тут.

Інші новини щодо особливостей подання єдиної звітності:

Особливості нумерації додатків до Об’єднаного звіту з ЄСВ

Об’єднаний звіт з ЄСВ за ІІ квартал – що необхідно врахувати

Рядок 02 додатку 4ДФ — коригуємо правильно

Додаток 1 до Об’єднаного звіту з ЄСВ. Важливі нюанси заповнення

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті