Особливості нумерації додатків до Об’єднаного звіту з ЄСВ

Поділитись

Податківці в інформаційному листі пояснюють про нюанси заповнення податкового розрахунку.

Оприлюднено лист ДПС України  від 20.05.2021 р. № 498/2/99-00-04-02-01-02, де надається інформація стосовно формування статистичних показників заголовної частини податкового розрахунку. Переглянути лист можна тут.

Основні особливості заповнення податкового розрахунку

Хоча звітність з ЄСВ слід подавати у складі об’єднаної звітності з ПДФО, дані статистичних показників заголовної частини податкового розрахунку відповідають статистичним показникам у рядках 14 та 15 Звіту з ЄСВ. Формування статистичних показників здійснюється на основі персоніфікованих даних. З питань роз’яснень стосовно визначення статистичних показників заголовної частини Податкового розрахунку податківці радять звертатися до ПФУ.

Заповнення заголовної частини податкового розрахунку з типом “Звітний” як “Довідковий” відбувається за аналогією до заповнення розрхунку за типом “Звітний”.

У рядках 03 та 031 Податкового розрахунку слід зазначити дані платника податку – юрособи.

Рядок 032 розрахунку повинен містити код Кодифікатора за місцезнаходженням платника або його відокремленого підрозділу, якщо податковий розрахунок подає податковий агент за його відокремлений підрозділ. Зауважте, що заповнення цього рядка є обов’язковим, незалежно від наявності у такого платника відокремлених підрозділів.

При визначенні номера Кодифікатора місце сплати ПДФО не враховують. Варто пам’ятати, що  при визначенні актуальних номерів Кодифікатора потрібно орієнтуватися на наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 “Про затвердження Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад”.

В рядку 033 податкового розрахунку заповнюють дані про відокремлений підрозділ юридичної особи (повне найменування відокремленого підрозділу), якщо його подають за відокремлений підрозділ.

Додаток 1 не заповнюється і не подається у складі податкового розрахунку лише за умови відсутності показників для декларування протягом усього кварталу. У  випадку наявності показників у одному з місяців звітного кварталу, додаток 1 слід подати за кожен з місяців, прокреслюючи порожні рядки. Якщо документ подається в електронному вигляді, порожні рядки не потрібно заповнювати.

Нумерація податкових розрахунків

У рядку 02 Податкового розрахунку потрібно вказати звітний (податковий) період, за який подається Податковий розрахунок з типом “Звітний” (“Звітний новий”), або звітний (податковий) період, що уточнюється, для Податкового розрахунку з типом “Уточнюючий” та вказати номер Податкового розрахунку у хронологічному порядку незалежно від типу розрахунку, що подається за звітний (податковий) період.

 Нумерація податкових розрахунків відбувається виключно у межах одного звітного періоду. Тобто нумерація починається з початком періоду і не продовжується у наступному періоді.

Реквізит “номер додатка до Розрахунку” містить дані про порядковий номер додатка за формою 4ДФ у складі податкового розрахунку. Тобто, нумерацію додатків за формою 4ДФ у складі податкового розрахунку здійснюють незалежно від кількості інших додатків, які заповнюють до такого податкового розрахунку.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті