Друга квитанція по Об’єднаному звіту не є підставою його прийняття ДПС

Поділитись

Податківці на ресурсі ЗІР зазначили, що друга квитанція  є лише інформуванням щодо завантаження даних з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб і не означає, що Розрахунок буде прийнято. Розглядаємо роз’яснення детальніше.

На відкритому ресурсі ЗІР з’явилося запитання від платника: чи можливе неприйняття податковою Податкового розрахунку, якщо  друга квитанція вже надійшла?

 Податківці надають відповідь на це запитання.

Способи подання податкового розрахунку

Форма та порядок заповнення і подання податкового розрахунку визначені наказом Міністерства фінансів від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773).

Згідно з пунктом 3 розділу ІІ Порядку платник повинен подати Розрахунок наступним шляхом на вибір:

  • за допомогою електронного зв’язку в електронному вигляді, додержуючись норм, встановлених законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги»;
  • шляхом подачі розрахунку на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
  • шляхом відправлення поштою з повідомленням про вручення та описом про вкладення. Зауважте, що цей спосіб допустимий у випадку, коли кількість рядків у додатках до Розрахунку не більша за п’ять;
  • подання на паперовому носії, у разі, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не більша за 5.

Перша і друга квитанції при поданні Розрахунку

Інформація, що міститься у додатках до  розрахунку, передається до Пенсійного фонду України. Порядок передачі зазначених даних визначений Порядком обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, ПФУ та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що затверджений наказом Міндоходів від 19.09.2013 р. № 494, а також постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.09.2013 р. № 16/1.

Отримання платником першої та другої квитанцій вважається підтвердженням подання Розрахунку:

  • Перша квитанція інформує про прийняття Розрахунку для подальшого опрацювання та повідомляє про надходження другої квитанції за результатами обробки.
  • Друга квитанція надходить на електронну адресу, з якої було відправлено Розрахунок. Вона містить відомості стосовно результату обробки Розрахунку, а також інформує щодо внесення чи невнесення даних зі звітності страхувальника до реєстру застрахованих осіб.

Отже, зазначають податківці, друга квитанція лише інформує платника про завантаження поданих даних до з податкового розрахунку завантажено до Реєстру застрахованих осіб та не означає, що розрахунок прийнято.

Визнання Розрахунку не прийнятим на підставі камеральних перевірок

Порядок і умови проведення камеральних перевірок встановлені у Податковому Кодексі, а також п.п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464. Камеральні перевірки проводять контролюючі органи у межах своїх повноважень згідно передбачених порядком положень.

Податківці зазначають, що камеральній перевірці підлягає вся звітність і вказують, що за умови порушення вимог порядку подання податкового розрахунку такий розрахунок може бути визнаний не прийнятим на підставі камеральної перевірки.

У такому випадку визнання розрахунку недійсним може бути визнано неприйнятим навіть за умови отримання платником другої квитанції.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті