Електронні лікарняні – перехідний період

Поділитись

Встановлено терміни для застосування перехідної моделі електронних лікарняних — допрацьовано проєкт МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я допрацювало проєкт наказу «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки». Прогнозується, що цей наказ та зміни в деякі інші нормативні акти дозволить ввести в дію е-лікарняні з 1.09.2021 для всіх закладів охорони здоров’я.

Зміни до порядку формування електронних лікарняних 2021

Цей проєкт встановить:

  • порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;
  • порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок щодо обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;
  • Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.

Перехідний період застосування електронних лікарняних 2021

Коли буде забезпечена можливість функціонування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я для закладів охорони здоров’я з технічного аспекту, формування електронних медичних висновків здійснюватиметься наступним чином:

  • від 1 червня 2021 — на період дії перехідної моделі роботи з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі з охорони здоров’я та листками непрацездатності, виданими за паперовими формами, що триватиме до 31 серпня 2021 року, для закладів охорони здоров’я, які в установленому порядку підключені до електронної системи охорони здоров’я;
  • від 1 вересня 2021для всіх закладів охорони здоров’я.

Планується, що від 1 вересня усі заклади формуватимуть електронні лікарняні на підставі електронних медичних висновків.

Загальний прогнозований вплив е-лікарняних

Загалом внесені МОЗ зміни дозволять:

  • відмовитися від паперових форм листків непрацездатності;
  • унормувати заходи контролю та верифікації даних;
  • вести моніторинг змін індивідуальних відомостей щодо формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких складаються електронні листки непрацездатності.

🎯 Рахуєте середню зарплату для лікарняних вручну? На допомогу бухгалтеру існує готове програмне рішення – спеціальний Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS. ДЕТАЛІ ТУТ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті