Стартує робота системи електронних лікарняних. Що зміниться?

Поділитись

Новий порядок функціонування електронного реєстру листків непрацездатності. Що зміниться з червня 2021 — розповідаємо тут.

Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2021 року № 323 передбачає поступове запровадження електронної форми листків непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, починаючи з червня 2021.

Слід зазначити, що Електронний реєстр листків непрацездатності вже рік запущений на сайті Пенсійного фонду України. Такий підхід допоможе як роботодавцям так і працівникам ознайомитися з реєстром та почати поступове введення електронних листків непрацездатності.

Порядком № 323 визначено спосіб ведення Реєстру. Встановлено, що формування і ведення Реєстру здійснює Пенсійний фонд, що також і володіє інформацією, розміщеною в Реєстрі. Проте вносити дані до Реєстру зможуть також Національна Служба здоров’я України та Фонд соціального страхування.

Процедура проведення е-лікарняних на підприємстві: від реєстрації до виплати допомоги

Як формується електронний листок непрацездатності

Встановлено такий порядок дій для створення електронного листка непрацездатності:

  • звернення працівника до лікаря для проведення медичного огляду;
  • встановлення лікарем факту непрацездатності та формування належного медичного висновку в базі даних електронної системи охорони здоров’я в електронному вигляді;
  • внесення в автоматичному режимі даних стосовно тимчасової втрати працездатності до Реєстру на підставі медичного висновку;
  • внесені до Реєстру дані отримують єдиний реєстраційний номер, що рахується формуванням електронного листка непрацездатності.

Листок непрацездатності, що зареєстрований у Реєстрі та має єдиний реєстраційний номер, може бути підставою для:

  • звільнення працівника від виконання роботи
  • оплати тимчасової непрацездатності протягом 5 днів
  • призначення матеріального забезпечення
  • надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Конфіденційність даних: кому доступний листок непрацездатності працівника

Передбачається, що дані про підтверджену електронним листком непрацездатність будуть відкриті для працівника та роботодавця в електронному кабінеті ПФУ, а також лікарю, що встановив таку непрацездатність, через систему охорони здоров’я. Відповідно, електронний листок непрацездатності не потрібно друкувати, оскільки належна інформація буде доступною роботодавцю.

За потреби працівник чи роботодавець матиме змогу отримати листок непрацездатності у вигляді витягу чи в електронній формі з порталу ПФУ (за умови реєстрації на порталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису), а також у письмовій формі в територіальних органах Пенсійного фонду.

🎯 Рахуєте середню зарплату для лікарняних вручну? На допомогу бухгалтеру існує готове програмне рішення – спеціальний Модуль ВідЛік у програмах 1С:Підприємство та BAS. ДЕТАЛІ ТУТ.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті