Фінмоніторинг — перелік підозрілих та порогових операцій

Поділитись

Офіс великих платників податків нагадує перелік операцій, що підлягають фінмоніторингу.

Фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу – порогові фінансові операції, підозрілі фінансові операції чи діяльність.

Фінансова операція – будь-які дії щодо активів клієнта, вчинені за допомогою суб’єкта первинного фінансового моніторингу або про які стало відомо суб’єктам первинного фінансового моніторингу в рамках ділових відносин з клієнтом, суб’єктам державного фінансового моніторингу, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державним органам, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії, правоохоронним та розвідувальним органам України.

Фінансовий моніторинг – сукупність заходів, що вживаються суб’єктами фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії, що включають проведення державного фінансового моніторингу та первинного фінансового моніторингу;

Такі визначення встановлює ст. 1 Закону України № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Коли фіноперації є пороговими

Фінансові операції вважаються пороговими, якщо сума, на яку здійснюється така операція, більше або рівна  400 тис. грн. (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.), чи більше або рівна сумі в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тис. грн. на момент проведення фінансової операції (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.), за наявності однієї та більше ознак з наступного переліку:

  • зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту (позики), здійснення інших фінансових операцій у випадку, якщо хоч одна із сторін – учасників фінансової операції має реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі, що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (в тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції);
  • фінансові операції політично значущих осіб, членів їх сім’ї та/або осіб, пов’язаних з політично значущими особами;
  • фінансові операції із переказу коштів за кордон, у тому числі до держав, віднесених Кабінетом Міністрів України до офшорних зон;
  • фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів) (п. 1 ст. 20 розд. ІІІ Закону № 361).

Також, згідно пункту 1 ст. 21. Закону №361, у випадку, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу має підозру або підстави для підозри, що фіноперації є результатом злочинної діяльності, стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення, такі фіноперації чи спроба їх проведення вважаються підозрілими незалежно від їх суми.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті