ФОП не отримував дохід – чи потрібно сплачувати ЄСВ за себе?

Поділитись

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, чи звільняються від сплати ЄВ за себе ФОП – платники ЄП за періоди, в яких не було отримано доходу (прибутку).

Податківці нагадали про сплату єдиного внеску фізичними особами-підприємцями за періоди, коли не було отримано доходу. Згідно з пунктом 4 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є ФОП, в тому числі ФОП, що є платниками єдиного податку.

Розмір єдиного внеску

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, що є платниками єдиного податку нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. Це встановлено п.3 частини першої статті 7 Закону № 2464.  Водночас сума єдиного внеску не повинна бути меншою за передбачені розміри мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок – це сума ЄСВ, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця, що визначено у п. 5 частини першої ст. 1 Закону № 2464.

Для зазначеної категорії платників встановлена обов’язкова ставка єдиного внеску, що дорівнює 22% бази нарахування.

Хто не сплачує єдиний внесок

Згідно статті 9 Закону № 2464, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Право на звільнення від сплати ЄСВ за себе мають ФОП – платники ЄП за умови, що вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

ФОП, що є платниками єдиного податку, сплачують ЄСВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Виключенням є ФОП, що отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті