ФОПи звітуватимуть про доходи-витрати за новими формами

Поділитись

Затверджено нові форми для обліку доходів і витрат для ФОП на загальній системі оподаткування і таких, що провадять незалежну діяльність.

Від 1 січня поточного 2021 року ФОП на загальній системі оподаткування та фізичні особи, що ведуть незалежну професійну діяльність, мають обов’язок ведення обліку доходів і витрат за типовою формою. Визначено можливість ведення такого обліку доходів і витрат у паперовому вигляді та електронній формі, серед іншого, за допомогою засобів електронного кабінету. 

Одночасно варто зазначити, що Закон №786 скасовує обов’язок ведення обліку доходів та витрат у формі книги.

Згідно нормам цього закону, з 01.01.2021 року:

  • Фізичні особи – підприємці  платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
  • Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 ПКУ.

Закон №786 передбачав, що типова форма обліку доходів і витрат, а також порядок його ведення, повинна бути встановлена Мінфіном. Відповідна форма затверджена наказом Міністерства фінансів від від 13.05.2021 № 261.

Що змінює Наказ №261 від 13.05.2021? 

Вводяться в дію: 

  • типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • Додаток до типової форми обліку доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність “Облік амортизаційних відрахувань основних засобів (ОЗ) та нематеріальних активів (НА)”.
  • Порядок ведення типової форми обліку доходів і витрат.

Скасовується наказ Міністерства доходів і зборів України від 16 вересня 2013 року N 481 “Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення”.

Особливості ведення обліку доходів та витрат за новими формами

Визначено, що ведення обліку доходів та витрат може здійснюватись:

  • у паперовій формі: розбірливо, темним чорнилом, у випадку виправлень вноситься новий запис, який слід засвідчити підписом.
  • в електронній формі: у такому випадку облік доходів і витрат слід здійснювати в EXCEL, крім випадку ведення обліку в електронному кабінеті. Для обліку в електронному вигляді підприємець повинен мати кваліфікований сертифікат відкритого ключа.

Коли зміни набудуть чинності?

Визначено, що наказ № 261 набуває чинності від офіційного опублікування. Одночасно з цим скасовується наказ № 481, що встановлює форму Книги обліку доходів і витрат.

Станом на 09.07.2021 даних про опублікування наказу немає.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті