Форма 20-ОПП – особливості подання плюс штрафи в карантин

Поділитись

Подання форми 20-ОПП — подання після реєстрації, застосування принципу укрупнення інформації, подання в разі надання в оренду частини приміщень.

Основне щодо подання форми  20-ОПП

Платник податків повинен повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку. Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Про такі об’єкти слід повідомляти за формою № 20-ОПП.

Облік об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, визначений розділом VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 року № 1588.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування чи об’єктів пов’язаних з оподаткуванням до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування та у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Подання форми № 20-ОПП під час карантину — які штрафні санкції застосовуються за невчасне подання?

За неподання повідомлення за формою № 20-ОПП накладається штраф:

  • на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн;
  • на юридичних осіб, – 1020 грн.

За повторне порушення протягом року накладається штраф:

  • на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн;
  • на юридичних осіб, – 2040 грн.

Це визначено пунктом 117.1 Податкового Кодексу.

Під час дії карантинних обмежень за неподання чи несвоєчасне подання у визначені ПКУ терміни повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП не застосовується.

Принцип укрупнення інформації у формі 20 ОПП

Застосування принципу укрупнення інформації — як потрібно відображати у формі №  20-ОПП приміщеня, що знаходяться за однією адресою?

Суб’єкт господарювання – власник нерухомого майна у разі надання в оренду частини приміщень (окремих кімнат, офісів, квадратних метрів) повинен подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП.

Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, що подається стосовно об’єкта оподаткування. Це передбачає зазначення лише одного типу об’єкта оподаткування у разі знаходження за однією адресою кількох —  офіс, склад, склад-магазин, що розміщені за однією адресою.

У випадку, коли в оренду надаються однотипні об’єкти оподаткування з різним розташуванням, у повідомленні за формою № 20-ОПП відомості за кожним об’єктом слід подавати окремо.

Коли не слід застосовувати принцип укрупнення інформації?

Цей принцип не використовується при поданні даних про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера. Це означає, що повідомлення 20-ОПП повинно містити інформацію про земельну ділянку та об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці.

Інші питання за темою:

Подання повідомлення 20 ОПП відокремленими підрозділами

Які дії платника податків при закритті об’єкта оподаткування, якщо інформація щодо відкриття такого об’єкта у повідомленні за ф. № 20-ОПП не подавалася?

 

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі
Вікторія
03.09.2021

Доброго дня. Чи має бюджетна установа у якої на балансі 2 автомобілі подавати форму №20-ОПП? Дякую.

Корисні статті