Наслідки неподання форми 20-ОПП. Детально про те, кому і про що слід звітувати за нею

Поділитись

В управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків повідомили, що відсутність даних по формі 20-ОПП може розглядатися, як важливий фактор визначення ризиковості підприємства.

Облік платників податків є одним з видів податкового контролю. Взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають усі платники як за основним місцем обліку, так і за місцем розташування підрозділів підприємства, його рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування а також об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або таких, через які провадиться діяльність.

Для звітування про ці об’єкти платники податків повинні подавати Форму 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність». Податківці зазначають, що ця форма є важливим елементом для визначення реальності роботи підприємства, оскільки вносить інформацію про наявність основних засобів на підприємстві (офісних, складських та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок).

Потрібно також наголосити, що таке повідомлення про об’єкти оподаткування не є дублем податкової звітності, а вносить до баз ДПС додаткову інформацію про наявність, місцезнаходження і поточний стан об’єктів оподаткування.

Законодавча база подання повідомлення за формою 20-ОПП

Подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність передбачене:

  • ст. 63.3 Податкового кодексу України, що встановлює обов’язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби та повідомляти податкові органи про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням;
  • порядком надання повідомлення про об’єкти оподаткування, встановленим наказом Міністерство Фінансів України від 09.12.2011 № 1588, яким визначено, що інформування контролюючих органів про об’єкти оподаткування реалізується шляхом подання платником податків повідомлення за формою №20-ОПП до податкового органу за місцем знаходження такого об’єкта.

Терміни подання форми №20-ОПП у разі появи об’єктів оподаткування або зміни відомостей про них  

  • протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування — до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
  • протягом 10 робочих днів — у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування — до контролюючого органу за основним місцем обліку. Це уточнено Наказом № 323.

Форма 20-ОПП – особливості подання плюс штрафи в карантин

Кому потрібно подавати форму №20-ОПП

Повідомлення за формою №20-ОПП зобов’язані подаватиусі платники податків у разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

 Які об’єкти потрібно відобразити у формі

Об’єкти оподаткування або об’єкти, що пов’язані з оподаткуванням визначаються, як майно та дії, у зв’язку з якими з’являється обов’язок платника податків щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти визначаються для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.

У повідомленні за формою №20-ОПП потрібно вказати:

  • усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні;
  • усі види транспорту;
  • заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та ін.
  • об’єкти, що здаються в оренду та орендуються.

Застосування принципу укрупнення інформації

Принцип укрупнення інформації на прикладі: у разі подання інформації про об’єкти оподаткування, що розташовані в одній будівлі за однією адресою (офіс, склад, склад-магазин), можна подати відомості лише за одним із типів, позначивши у найменуванні – офіс або склад.

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера.

Відповідно, у формі №20-ОПП потрібно відобразити інформацію про земельну ділянку та про об’єкт нежитлової нерухомості, розташований на цій ділянці.

Подання повідомлення відокремленими підрозділами

Відокремлені підрозділи юридичної особи повинні подавати у формі №20-ОПП   інформацію про об’єкти оподаткування, що перебувають на їхньому балансі. Юридична особа не дублює такі дані у своєму повідомленні, якщо вони вже були подані відокремленим підрозділом.

Податківці зауважують, що у випадку, якщо відокремлений підрозділ знаходиться за межами України, повідомлення за формою №20-ОПП все одно подається.

Рекомендується перевірити подані відомості про об’єкти в особистому кабінеті платника податків та у випадку виявлення неточних даних подати оновлену інформацію для виключення цієї причини ризиковості.

Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті