Форми трудових договорів для надомної та дистанційної роботи з 16 липня

Поділитись

Від 16 липня 2021 вступили в дію типові форми трудових договорів для надомної та дистанційної роботи.

16 липня був офіційно опублікований, а відтак і набув чинності Наказ Мінекономіки від 05 травня 2021  №913-21, що встановлює типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботи. 

Нагадаємо, 5 травня Міністерство економіки затвердило наказ про типові форми договорів про надомну і дистанційної роботи.

Раніше, 27.02 вступив у силу Закон №1213, що передбачає введення нових самостійних видів форм роботи – дистанційної та надомної. Цей закон вніс суттєві зміни у Кодекс законів про працю України та Закон про охорону праці. Крім того, в КЗпП з’явилися нові статті:

 • Стаття 60-1 «Надомна робота»;
 • Стаття 60-2 «Дистанційна робота».

Які зміни вносить Наказ № 913?

Наказ №913-21, що зареєстрований в Мін’юсті 06.07.2021 р. за №886/36508, затверджує типові форми трудового договору про надомну та дистанційну роботу. Зазначимо, що при переході на дистанційну чи надомну форми роботи дотримання письмового вигляди при укладанні трудового договору є обов’язковим.

Завантажити типові форми договору про дистанційку і надомну роботу

На нашому сайті ви можете переглянути і завантажити:

Коли можна використовувати нові форми трудових договорів?

Наказ № 913 набув чинності 16 липня 2021 року, від дати офіційного оприлюднення в “Офіційному віснику України” за номером 54. Типові форми трудових договорів чинні з цієї дати.

Надомна робота: визначення та відмінності

Надомна робота – форма організації праці, при якій працівник виконує роботу за місцем його проживання чи в інших, заздалегідь обраних та узгоджених приміщеннях, де наявні технічні засоби (зокрема, основні виробничі та невиробничі фонди, інструменти, прилади, інвентар), що необхідні для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими або робочими приміщеннями підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу.

Основні особливості надомної роботи:

Риси надомної форми роботи:

 • Працівники підлягають загальному режиму роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі.
 • Тривалість робочого часу не повинна бути більша за визначені статтями 50 і 51 КЗпП норми.
 • Надомна робота не тягне за собою змін в нормуванні, оплаті праці, а також не впливає на трудові права працівників.
 • Роботодавцю слід надати працівнику засоби виробництва, матеріали та інструменти,що потрібні для виконання працівником надомної роботи, якщо інше не передбачено трудовим договором. 
 • Робоче місце працівника не може бути змінене з ініціативи працівника без погодження з роботодавцем у спосіб, визначений трудовим договором про надомну роботу. 

Дистанційна робота: визначення та відмінності

Дистанційна робота –  форма організації трудових відносин між працівником та роботодавцем та/або виконання роботи, за якої робота виконується поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за його вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру перехід на дистанційну форму роботи можливий без додержання обов’язкової вимоги про  трудовий договір у письмовій формі. 

Основні особливості дистанційної роботи

Визначено наступні визначальні риси для ведення дистанційної форми роботи:

 • Працівник, що працює на дистанційній роботі, може обирати робоче місце на свій розсуд та самостійно  створює там безпечні умови праці.
 • У випадку дистанційної роботи роботодавець не несе відповідальності за умови праці працівника, проте має  законодавчо закріплений обов’язок проведення інструктажу працівників стосовно охорони праці та протипожежної охорони.
 • Працівник, що виконує дистанційну роботу, має визначений вільний час для відпочинку, протягом якого може переривати інформаційно-телекомунікаційний зв’язок з роботодавцем. Це не може вважатися порушенням умов трудового договору або трудової дисципліни. 
 • Працівник, що має дитину віком до 3 років чи доглядає за дитиною згідно з медвисновком  до шестирічного віку може виконувати свою діяльність на умовах дистанційної роботи, якщо це сумісно з виконуваною діяльністю.
Слідкуй за нами
Поділитись
Коментарі

Коментарів поки що немає...

Корисні статті